INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Për natyrën! Zvicerianët zhvillojnë një funeral për zhdukjen e akullnajës [FOTO]

Për natyrën! Zvicerianët zhvillojnë një funeral për zhdukjen e akullnajës [FOTO]

Publikuar më: 12:10 23-09-2019

Shkrirja e akujve është shndërruar në një problem thelbësor në shumë vende të botës, duke ndikuar në ambjent.

Edhe në Zvicër një vend ku mund të shijosh bukurinë e dëborës, një fenomen i tillë ndihet edhe më shumë.

Dhe zvicerianët tregojnë se e duan shumë natyrën e tyre.

Me qindra njerëz u mblodhën në Alpet Zviceriane për të marrë pjesë në eventin që ata e quajtën funeral i akullnajës, një akullnajë e cila tashmë nuk ekziston si pasojë e shkrirjes.

Ata u mblodhën për të përkujtuar shkrijen e akujve sikundër po ndodh në shumë vende të botës.

Demonstrimi përkoi me Forumin e Klimës në Nju Jork drejtuar nga Greta Thunberg.

z4.PNG

z3.PNG

z2.PNG

z1.PNG

Article Logic
Execution time: 0.0035159587860107