INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ooppss! Isaac Carew përfundon në spital pas ndarjes nga Dua Lipa [FOTO]

Ooppss! Isaac Carew përfundon në spital pas ndarjes nga Dua Lipa [FOTO]

Publikuar më: 11:07 07-06-2019

Sipas mediave të huaja këngëtarja me origjinë shqiptare dhe i dashuri i saj shefi i kuzhinës Issac Carew i kanë dhënë fund lidhjes së tyre pas 18 muajsh ribashkimi. Çifti ishte ndarë dhe më herët, por u rikthyen së bashku me qasjen për t’u përpjekur që kjo marrëdhënie të funksionojë.

Por angazhimet e të dyve e bën të pamundur që kjo lidhje të vazhdonte pasi takoheshin shumë pak. Për herë të fundit ata janë parë bashkë për ditëlindjen e motrës së Duas, muajin e kaluar.

Ndonëse të dy i kanë ende fotot me njëri-tjetrin në rrjete sociale, Isaac nuk e ndjek më këngëtaren në Instagram.

“The Sun” ka zbuluar se arsyeja e ndarjes është largësia dhe angazhimet e shumta që çifti ka në punë.

Diten e djeshme, Issac ka publikuar një fotografi që prezantonte emocionet e tij në Instagram Story, një djalosh duke vuajtur që na bën të kuptojmë që ai është i lënduar.

daltledin.jpg

Ai bën me dije se ka përfunduar në spital pas ndarjes. Në një video të dytë, Isaac shihet duke u ngushëlluar me dëshpërim te karbohidratet. Pizza dhe Waffles në shtrat dhe Netflix para, dita e tij ka kaluar kështu!

1-12.jpg

2-5.jpg

Sipas “The Sun” kanë zbuluar se çifti u munduan ta bënin lidhjen e tyre të funksiononte por nuk ia dolën.

“Dua dhe Isaac u përpoqën me të vërtetë që të takoheshin me njëri-tjetrin që kur u rikthyen së bashku. Ata donin t’i bënin gjërat të funksiononin dhe gjërat ishin shumë mirë mes tyre për një farë kohe, por ajo sa vjen edhe po bëhet shumë e zënë me punë dhe karrierën muzikore”.

Sipas burimit, ka qenë një vendim i vështirë por nuk kishte zgjidhje tjetër pasi gjërat nuk po funksiononin.

3-3.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0036249160766602