INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ooopppss/ Kontrolloni markat e celularëve që keni, pasi Whatsapp në disa prej tyre nuk do të funksionojë

Ooopppss/ Kontrolloni markat e celularëve që keni, pasi Whatsapp në disa prej tyre nuk do të funksionojë

Publikuar më: 10:47 09-05-2019

Whatsapp është një nga rrjetet sociale të komunikimit, që përdoret më së shumti në të gjithë botën. Në WhatsApp, merrni mesazhe të shpejta, të thjeshta, të sigurta dhe bëni dhe biseda me zë. Së fundmi, kompania ka njoftuar se ky aplikacion nuk do të funksionojë në disa celularë, që prej dhjetorit të vitit 2019.
Të gjithë celularët që funksionojnë me sistem operativ Windows, Whatsapp do të dalë jashtë përdorimit, ku nuk do të përditësojë më aplikacionin në smartphone, gjë që e bën të papërdoshëm.
Kjo gjë do të prekë dhe disa celularë të tjerë, që funksionojnë me sistem operativ Android 2.3.7 dhe më të vjetër, por edhe Iphone me sistem IOS 7 dhe më të vjetër.

Article Logic
Execution time: 0.0082058906555176