INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Zbulohet lista/Cilat janë fjalëkalimet më të përdorura dhe më të vjedhura në botë?

Zbulohet lista/Cilat janë fjalëkalimet më të përdorura dhe më të vjedhura në botë?

Publikuar më: 21:33 22-04-2019

Raporti më i fundit i Qendrës Kombëtare të Sigurisë Cyber e Mbretërisë së Bashkuar, ka treguar se 23.2 milionë e njerëzve në rang global përdornin si fjalëkalim 123456.

Ndër fjalëkalimet e tjera më të përdorura dhe më të dobëta njëkohësisht përfshijnë emra grupesh muzikore, skuadra futbolli, karaktere të filmave të animuar, etj.

Raporti zbuloi se 42% e njerëzve humbasin para përmes mashtrimeve në internet dhe vetëm 15% e të anketuarve u shprehën se e ndjejnë veten mjaftueshëm të mbrojtur në internet./ cna.al 

 

20 fjalëkalimet më të përdorur:

123456 (23.2m)

123456789 (7.7m)

qwerty (3.8m)

password (3.6m)

1111111 (3.1m)

12345678 (2.9m)

abc123 (2.8m)

1234567 (2.5m)

password1 (2.4m)

12345 (2.3m)

1234567890 (2.2m)

123123 (2.2 m)

000000 (1.9m)

Iloveyou (1.6m)

1234 (1.3m)

1q2w3e4r5t (1.2m)

Qwertyuiop (1.1m)

123 (1.02m)

Monkey (980, 209)

Dragon (968,625)

5 emrat më të përdorur:

Ashley (432,276)

Michael (425,291)

Daniel (368,227)

Jessica (324,125)

Charlie (308,939)

5 skuadrat e futbollit:

Liverpool (280,723)

Chelsea (216,677)

Arsenal (179,095)

manutd (59,440)

everton (46,619)

5 muzikantë:

Blink182 (285,706)

50cent (191,153)

Eminem (167,983)

Metallica (140,841)

Slipknot (140,833)

5 karaktere të filmave:

Superman (333,139)

Naruto (242,749)

Tigger (237,290)

Pokemon (226,947)

Batman (203,116)

Article Logic
Execution time: 0.0032379627227783