INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Do guxonit për të hyrë në një tualet rrethuar nga një rezervuar i madh peshqish

Do guxonit për të hyrë në një tualet rrethuar nga një rezervuar i madh peshqish

Publikuar më: 15:53 18-04-2019

Një kafene japoneze ka marrë një sukses të jashtëzakonshëm - falë tualetit të çuditshëm brenda një akuariumi të madh. Natyra bën thirrje për vizitorë në Hipopo Papa Cafe, në Akashi në bregun Hayashizaki Matsue, ata mund të lehtësohen në një kolltuk që është i rrethuar nga tre anët nga peshqit ekzotik - dhe një breshkë mashkullore.
Pronari i kafenesë tregon se ka shpenzuar mbi 200,000 paund per instalimin e objektit të pazakontë.
Tualeti është caktuar për gratë, por për aq kohë sa kafeja nuk është shumë e mbushur me njerëz, stafi do t'u lejojë njerëzve të hyjnë dhe të marrin një vështrim.
Sipas disa raportimeve, tualeti ka funksionuar për 12 vite dhe është provuar të jetë një nga atraksionet turistike më të njohura në këtë zone, dhe ka një strukturë të tillë të pazakontë. Shpesh stafi gjen klientë që kalojnë më shumë kohë në tualet duke admiruar peshqit sesa duke blerë artikuj nga kafja.
Ndërkohë disa konsumatorë janë shprehur se janë shumë të frikësuar për të përdorur tualetin. Ata besojnë se lehtësimi i tyre në afërsi të krijesave të detit do të ishte një përvojë mjaft e pakëndshme.
Japonezët janë të njohur për të pasur teknologjinë më të lartë në botë. Disa kanë mbyllur automatikisht kapakun dhe funksionet e masazhit.

Article Logic
Execution time: 0.0033750534057617