INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Nxehen “gjakrat” në Himarë! Minoritarët duan ti vënë flakën autobotit me gaz

Nxehen “gjakrat” në Himarë! Minoritarët duan ti vënë flakën autobotit me gaz

Publikuar më: 12:45 31-10-2017

Që në orët e para të mëngjesit teksa kanë nisur të prishën banesat dhe lokalet e minoritarëve në Himarë, qyteti s’po gjen qetësi. Nga përplaset dhe protestat banorët kanë përshkallëzuar në mesditë indinjatën kundrejt forcave policore dhe punonjësve të IKMT, aq sa dhe kanë tentuar të djegin një autobot me gaz.
Për këtë arsye policia bën me dije se një person është shoqëruar në komisariat, pasi ka tentuar të shkaktojë zjarrvënie në një autobot me gaz i cili ndodhej në ambientin ku po shëmben objektet. Aktualisht janë prishur 8 objekte nga 22 në total.

Article Logic
Execution time: 0.0029358863830566