INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Nuk ju pëlqejnë filmat horror? Ja përe duhet të filloni t'i shihni nëse doni të bini nga pesha

Nuk ju pëlqejnë filmat horror? Ja përe duhet të filloni t'i shihni nëse doni të bini nga pesha

Publikuar më: 23:27 05-11-2018

Një studim i bërë nga Universiteti i Westminsterit ka dalë në përfundimin se filmat horror iu bëjnë që të bini në peshë.

Sipas studiuesve, të shikosh film horror ndihmon në djegien e kalorive. Është interesante megjithatë, se sa përfituese do të jetë për ju një film horror, varet nga dy gjëra: domethënë se sa të frikshëm ju gjeni filmin që shikoni dhe sa keni dëshirë të keni frikë.

Studiuesit analizuan dhjetë vetë për të parë dhjetë filma të frikshëm dhe për të monitoruar shkallën e zemrës, marrjen e oksigjenit dhe prodhimin e dioksidit të karbonit.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0075888633728027
    array(1) { ["section"]=> string(99) "nuk-ju-pelqejne-filmat-horror-ja-pere-duhet-te-filloni-t-i-shihni-nese-doni-te-bini-nga-pesha-77767" }