INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Njihuni me Ersidën, shqiptaren që punon si shkencëtare në Amerikë

Njihuni me Ersidën, shqiptaren që punon si shkencëtare në Amerikë

Publikuar më: 11:16 22-02-2019

Një pjesë e shqiptarëve ja kanë dalë të korrin sukses në vendet perëndimore ku punojnë dhe veprojnë, ndërsa i fundit vjen nga shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Vajza nga Shkodra, Ersida Buraniqi, e diplomuar për mjekësi në shkollën e Harvardit jep kontribut në kërkimet shkencore në klinikën “Mayo” në Boston.

Shkencëtarja shqiptare rezulton të jetë si njëra nga gratë e suksesshme në SHBA, por sigurisht jo e vetmja, pasi janë të shumtë ata që marrin suksese të tilla.

govasdsad.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0034677982330322