INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Njeriu më i vjetër në botë i ka tronditur të gjithë me sekretin e jetëgjatësisë. Zbulojeni!

Njeriu më i vjetër në botë i ka tronditur të gjithë me sekretin e jetëgjatësisë. Zbulojeni!

Publikuar më: 13:44 22-08-2017
Ky  është Mahashta Mûrasi nga qyteti i Bangalore i Indisë Veriore.
Ai është njeriu më i vjetër në planet, sipas Librit Botëror të Rekordeve. Sipas burimeve, ai ka  lindur në vitin 1835 dhe ka punuar si këpucar deri në vitin 1957.
Ja sekreti i jetëgjatësisë së tij: 
“Tërë jetën kam pirë ujë të freskët dhe jam ushqyer vetëm me fruta dhe perime. Unë gjithmonë kam konsumuar fruta të krimbur, sepse krimbi nuk i ha frutat e helmuara. Këshilla ime është që të ushqeheni shëndetshëm për një jetë më të gjatë”.
 
Article Logic
Execution time: 0.0033578872680664