INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Dëshironi që partneri mos t’ju tradhëtojë? Bëni këto 4 gjëra në shtrat çdo natë!

Dëshironi që partneri mos t’ju tradhëtojë? Bëni këto 4 gjëra në shtrat çdo natë!

Publikuar më: 12:11 22-08-2017
Të kesh një jetë seksuale të mirë, është një ndër gjërat që të gjitha çiftet duan të arrijnë më shumë.
Partnerët duhet të  bëjnë disa gjëra, edhe pse nuk mund të jenë dakord për hir të jetës seksuale më të mirë. Ja cilat janë, sipas intv.al :
 
1. Mos fikni dritën
Një nga komplekset që kanë sidomos femrat, është drita e ndezur gjatë seksit. Gaboheni, sepse kjo do tregjë vetbesim dhe çdo gjë do shkojë shumë mirë. Ai nuk e ka mendjen të analizojë trupin tuaj, prandaj merreni lehtë.
2. Flisni gjatë seksit
Nuk ka asgjë të keqe, të shprehni gjërat që ndjeni gjatë seksit. Kjo do e bëjë partnerin të dije se çfarë ju pëlqen më shumë.  Komunikimi në shtrat është çelësi për një marrëdhënie të suksesshme. Femra dhe meshkuj, guxoni!
3. Mos ndani rolet
Në seks, nuk ka asnjë rregull, por nëse keni krijuar diçka të tillë në mendjen tuaj, gaboheni.  Kjo ju limiton shumë në jetën tuaj seksuale. Nëse doni ta zotëroni partnerin, sipas intv.al  mos nguroni, por bëjeni.
4. Mos mendoni gjëra të tjera
Ju keni një stres dhe ju ndodh që nuk e keni fare mendjen në shtrat me partnerin. Ky është gabim i madh, pasi do shkatërroni intimitetin tuaj.
Burimi: MSN
Përshtati: Anisa Bega
Article Logic
Execution time: 0.0035209655761719