INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Njerëzit po rrezikojnë jetën e tyre duke bërë selfie. Habit studimi i fundit!

Njerëzit po rrezikojnë jetën e tyre duke bërë selfie. Habit studimi i fundit!

Publikuar më: 15:41 05-03-2018
Nëse ju doni të bëni një selfie të bukur, ju duhet të keni kujdes në disa gjëra.
Një nga gjërat që duhet të shqetësoheni, është pikërisht hunda juaj, që mos të dalë më e madhe.
Sipas një studimi, hunda më e madhe sa është kur bëni selfie, po i streson shumë njerëzit. Ajo ndryshon formën e fytyrës sonë shumë. Shqetësimi është aq i madh saqë në SHBA, rreth 10% çdo vit bëjnë një ndërhyrje të hundës, vetëm të dalin bukur në foto. Selfiet, sipas intv.al e rrisin madhësinë e hundës me 30% te meshkuj dhe 29% te femrat, shpjegon Dr Boris Paskhover, specialist i veshit, hundës dhe fytit. Sugjerohet, të tregohet shumë kujdes, kur analizoni madhësinë e hundës suaj kur bëni selfie, pasi do zhgënjeheni më kot. 
Burimi: Metro
Përshtati: Anisa Bega
Article Logic
Execution time: 0.0035209655761719