INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Një tjetër talent i ri në botën e muzikës shqiptare dhe të huaj [VIDEO]

Një tjetër talent i ri në botën e muzikës shqiptare dhe të huaj [VIDEO]

Publikuar më: 12:18 15-05-2019

Grido është një talent i ri në botën e muzikës shqiptare dhe të huaj. Ai është 22 vjeç dhe talenti i tij është frymëzuar nga rreperë të ndryshëm të cilët janë ikona të muzikës botërore.
Ai është bërë mjaft i suksesshëm në botën e muzikës, deri më tani ka lancuar 6 këngë, ku së fundmi po realizon këngën e tij më të re që do të lancohet së shpejti “Si Familje” në bashkëpunim me kengëtarin e njohur Rony.
Menaxheri i tij quhet Rigs, i cili ka bashkëpunuar me këngëtarë të tjerë me famë botërore.
Këngët e tij janë të preferuara dhe dëgjohen shumë nga të rinjtë shqiptar, ku i kanë mësuar çdo tekst të këngëve të tij, madje duke bërë dhe thënie me shprehitë e tij i cili i përdor në këngë.
Këngët e tij janë: Vllazën, Bonita, Cocaina, Selfmade, Designer dhe On Top, ku secila prej këngëve ka arritur një sukses të madh.
Shumë projekte të tjera do të vijnë në vijim me këngëtarë dhe rreperë të famshëm.

 

Article Logic
Execution time: 0.0039980411529541