INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Nesër maxhoranca mblidhet në Parlament, PD dhe LSI protestë

Nesër maxhoranca mblidhet në Parlament, PD dhe LSI protestë

Publikuar më: 11:29 04-03-2019

Nesër, në orën 10:00 maxhoranca do të zhvillojë seancën parlamentare. Brenda sallës, veç miratimit të projekligjeve të parashikuara në rend të ditës, do të bëjnë betimin 4 deputetë që do ulen në radhët e LSI-së. 

Paralelisht, Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim do të zhvillojnë protestë në hyrje të Parlamentit. Për protestën e nesërme pritet që policia të marr masa edhe më të forta për arsye se gjatë protestës së fundit u shënuan disa incidente mes protesutesve dhe deputetëve të maxhorancës.

 

Article Logic
Execution time: 0.0033659934997559