INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Në New York punësohen edhe dhitë, ja sesi do të ndihmojnë kopshtarët  e qytetit [VIDEO]

Në New York punësohen edhe dhitë, ja sesi do të ndihmojnë kopshtarët e qytetit [VIDEO]

Publikuar më: 14:44 23-05-2019

Në SHBA mendojnë se edhe kafshët duhet të kujdesen për ambjentin.

Një ngjarje jo e zakontë është duke ndodhur në një park në Manhatan, ku rreth 25 dhi janë mbledhur për të ndihmuar kopshtarët për të pastruar zonat më të vështira, aty ku ato mund arrijnë më lehtë barin që të ushqehen.

Kafshët janë pranuar tashmë nga qytetarët dhe do të jenë ‘të punësuara’ për disa javë. Mendohet për të paktën 3 javë.

Dhe nëse mendoni se është një shfrytëzim e keni gabim ideatorë e mendojnë krejt ndryshe madje kanë edhe një shpjegim shumë interesant.

Sipas tyre kjo është një zgjidhje shumë e mirë ekologjike për qytetin. Një zgjidhje që do t’i kënaqë të gjithë.

Article Logic
Execution time: 0.0033249855041504