INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ndryshojnë temperaturat! Ja parashikimi i motit për këtë fillim jave

Ndryshojnë temperaturat! Ja parashikimi i motit për këtë fillim jave

Publikuar më: 09:17 16-09-2019

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët dhe me temperatura në rritje Sipas Meteoalb, temperaturat minimale do variojnë: në zonat malore nga 14ºC deri në 29ºC, në zonat e ulëta nga 21ºC në 33 ºC dhe në zonat bregdetare nga 24ºC në 35ºC.

Era do të fryejë në drejtim veriperëndimor me forcë valëzimi deri në 4 ballë. Tendenca është që edhe dita e diel do jetë me mot të kthjellë dhe me temperatuar të larta. Nga e hëna pritet rënie e temperaturave.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët. Temperaturat do të kenë një zbritje të ndjeshme ku do sipas zonave variojnë: në zonat malore nga 9ºC deri në 25ºC dhe në zonat e ulëta nga 14ºC në 30ºC.

 

Article Logic
Execution time: 0.0035228729248047