INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Moti sot si lë shumë vend fantazisë

Moti sot si lë shumë vend fantazisë

Publikuar më: 09:22 06-02-2019

Shqipëria kushtëzohet nga mot me kthjellime dhe vranësira të shpeshta gjatë paradites më të theksuara në zonat Juglindore dhe Lindore dukle gjeneruar reshje të pakta shiu dhe bore.

Ndërsa pasditja dhe nata do të sjellin përmirësim gradial të kushteve të motit, ku kthjellimet do të jenë dominante në të gjithë vendin.
Sipas Meteoalb era do të fryjë me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.
Temperaturat e ajrit do ulen lehtë në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur në vlerat ditore nga 0 gradë deri në 16 gradë.

Article Logic
Execution time: 0.0033349990844727