INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Moti i keq, Bashkia e Tiranës në gatishmëri, një thirrje edhe për qytetarëve [FOTO]

Moti i keq, Bashkia e Tiranës në gatishmëri, një thirrje edhe për qytetarëve [FOTO]

Publikuar më: 11:31 10-01-2019

Reshjet e shiut dhe të dëborës në zonat malore të Tiranës, deri në këto momente nuk kanë sjellë në asnjë pjesë e territorit të kryeqytetit më tani probleme me përmbytjet apo bllokimin e akseve rrugore. Nëpërmjet një statusi në facebook, Kryebashkiaku Erion Veliaj tregon dhe situatën në Qarkun e Tiranës.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj garantoi se janë marrë të gjitha masat dhe punonjësit e bashkisë janë në gatishmëri të plotë. Ai u bën thirrje të gjithë banorëve të Tiranës që të jenë bashkëpunues dhe të kërkojnë ndihmën e strukturave bashkiake për çdo emergjencë.
Erion Veliaj:
“Sot është një ditë jo e lehtë për menaxhimin e qytetit! Jemi në terren në Tiranë-qytet, për të shmangur përmbytjet dhe në zonat Tiranë-rrethina, me kripë e skorje për borën! Nëse bashkëpunojmë, të gjithë do t’ia dalim me sukses! 112 për çdo emergjencë! FORCA”.

veliajjjjjj.png

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0097050666809082
    array(1) { ["section"]=> string(85) "moti-i-keq-bashkia-e-tiranes-ne-gatishmeri-nje-thirrje-edhe-per-qytetareve-foto-83987" }