INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mosbindja civile, Basha shkon drejt Vorës për të udhëhequr bllokimin e rrugës

Mosbindja civile, Basha shkon drejt Vorës për të udhëhequr bllokimin e rrugës

Publikuar më: 09:34 05-04-2018

Pas lajmërimit të opozitës së sot do të bllokohen nyjet e rrugëve nacionale, i pari që është nisur drejt një prej pikave është Kryetari i PD,Lulzim Basha. Ai është nisur drejt Vorës dhe do të qëndrojë aty me qytetarëve që do të bllokojnë hyrjen për në Tiranë për së paku 3 orë. Partisë Demokratike ka deklaruar se do të mbështesë qytetarët që do të protestojnë me paralizimin e lëvizjes në nivel kombëtar edhe tek Kryqëzimi i Milotit, kryqëzimi i Çermës në Lushnjë dhe kryqëzimi i Bradasheshit në Elbasan.

Aksioni opozitar nisi pas arrestimeve të protestuesve të Kukësit për taksën e Rrugës së Kombit.

Article Logic
Execution time: 0.0072441101074219
array(1) { ["section"]=> string(82) "mosbindja-civile-basha-shkon-drejt-vores-per-te-udhehequr-bllokimin-e-rruges-54604" }