INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mos nisi mosbindja civile? Të djathtë s’marrin pjesë në komisionet parlamentare

Mos nisi mosbindja civile? Të djathtë s’marrin pjesë në komisionet parlamentare

Publikuar më: 11:08 03-04-2018

Opozita një ditë më parë lajmëroi mosbindje civile në shumë aspekte. Po sot është vënë re se demokratët nuk kanë marrë pjesë më komisionet parlamentare. 

Mësohet se të paktën në mbledhjen e Komisionit të Ekonomisë nuk ka qënë prezent asnjë deputet i PD-së. Ndërsa LSI me sa duket do të jetë në korent të zhvillimeve dhe është mjaftuar vetëm më “dërgimin” e deputetit Edmond Haxhinasto.
Gjithësesi ky mund të quhet hapi i parë i mosbindjes, pasi opozitarët kanë plan të vijojnë protestat dhe madje kanë propozuar dhe mospagimin e taksave.

Article Logic
Execution time: 0.0036919116973877