INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mos i BESONI shumë diellit të orëve të parë të mëngjesit, disa qarqe rrezikojnë…

Mos i BESONI shumë diellit të orëve të parë të mëngjesit, disa qarqe rrezikojnë…

Publikuar më: 10:41 04-06-2019

Edhe pse dita ka nisur me mot me diell, mos u gëzoni para kohe. Disa qarqe janë të rrezikuara, pasi do të nisin reshje në formë shtrëngate. Sipas sinoptikanëve shiu do jetë me intensitet të lartë në qarqet Lezhë, Durrës, Tiranë dhe Elbasan dhe në disa zona parashikohen dhe përmbytje të lokalizuara.
Ekziston mundësia që gjatë pasdites në zona të kufizuara reshjet të shoqërohen me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre.

TEMPERATURAT
-në bregdet: 15 / 21 °C
-në vendet e ulëta: 14 / 22 °C
-në vendet malore: 9 / 18 °C

ERA
Era do të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet për momente të shkurtra deri e forte.

Article Logic
Execution time: 0.0033619403839111