INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mirë bëri! Dikur ishin të dashur, por sot Ledri ka diçka për t’i thënë SHQIP Dua Lipës para 25 milionë njerëzve! [FOTO]

Mirë bëri! Dikur ishin të dashur, por sot Ledri ka diçka për t’i thënë SHQIP Dua Lipës para 25 milionë njerëzve! [FOTO]

Publikuar më: 12:14 11-02-2019

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që rrëmben një çmim të dytë “Grammy”. Ajo u shpall fituese në mbrëmjen më të madhe muzikore e vitit Grammy Awards 2019 në kategorinë “Kënga më e mirë e zhanrit Dance”, për këngën e saj “Electricity”, në bashkëpunim me Mark Ronson dhe Diplo. Ajo po ashtu ka rrëmbyer edhe çmimin si artistja e re më e mirë.

“Jam artiste me dy çmime Grammy!!! Jam shumë e përulur dhe mirënjohëse në këtë moment. I dërgoj shumë dashuri fansave të mi, familjes sime, ekipit tim, të gjithë artistëve të mahnitshëm me të cilët kam punuar dhe bashkëpunuar. Një ëndërr e vërtetë është realizuar! Faleminderit!!”, ka shkruar Lipa në Instagram pak pasi mori çmimin.

E pas këtij triumfi, Instagrami i Dua Lipës u tejmbush me komente nga më të ndryshmet dhe nuk mund të mungonte komenti i Ledri Vulës i cili vite më parë ishte i dashuri i Dua Lipës.

Në një kolazh fotosh të publikuar në Instagram nga Dua, Ledri i ka shkruar në gjuhën shqipe “URIME” dhe ka vendosur emoji duartrokitjeje.

 

duuev.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0085279941558838
    array(1) { ["section"]=> string(120) "mire-beri-dikur-ishin-te-dashur-por-sot-ledri-ka-dicka-per-t-i-thene-shqip-dua-lipes-para-25-milione-njerezve-foto-86687" }