INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS

Miratohet paga minimale. A do jenë të kënaqur punonjësit? [VIDEO]

Publikuar më: 16:20 03-05-2017

Me vetëm 2 mijë lekë është rritur paga minimale në vend. Paga minimale s'ka njohur rritje që prej vitit 2013 dhe qeveria ka miratuar vendimin e shpallur kohë më parë.  Po nuk janë marrë parasysh propozimet e sindikatave për një rritje me së paku 5 mijë lekë nga paga aktuale që është 22 mijë.
Po ç’efekte do të ketë kjo rritje për vetë bizneset dhe punonjësit?
Mësojeni përmes krionikës së IN News…

Article Logic
Execution time: 0.003342866897583