INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mercedez Benz  lë pa fjalë CES 2019 me modelin e ri elektrik SUV

Mercedez Benz lë pa fjalë CES 2019 me modelin e ri elektrik SUV

Publikuar më: 13:32 13-01-2019
Mercedes-Benz tregoi dy makina në këtë vit në International Consumer Electronics Show (CES) që mund të shërbejë si një skicë për të ardhmen e automakerit.
Instagram Banner
Një ndër to, SUV elektrike EQC, do të dalë në shitje për konsumatorët në amerikanë në vitin 2020 dhe do të bashkohet me një stil luksoz,një SUV elektrik për të konkurruar me modelin X të Tesla në vitet e ardhshme.Ata që ishin të pranishëm në Las Vegas zbuluan se automjeti kishte një bateri litium-jon 80 kWh, duke ushqyer rrymën aktuale për të prodhuar 402 kuaj fuqi. Mercedes deklaroi se ky prototip do të jetë gati në 2020 dhe akoma nuk ka shpallur një çmim zyrtar për ketë model.
Article Logic
Execution time: 0.0036089420318604