INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ja makina e së ardhmes e prezantuar në CES 2019

Ja makina e së ardhmes e prezantuar në CES 2019

Publikuar më: 13:35 13-01-2019
Koncepti Urban Vision është një platformë futuristike e prezantuar nga Mercedez Benz. Një prototip që do të mbajë deri në 12 njerëz dhe do të mbajë deri në 10 metra kub ngarkesë. Koncepti gjithashtu ilustron se sa kompani auto dhe teknologjie parashikojnë vitet e ardhshme të teknologjisë autonome të vetë ngarjes. Automjetet autonome janë më të lehta për tu vendosur në shërbimet e udhëtimit ose të ofrimit të shërbimeve, sepse secila mund të kufizohet në zona që kanë kushte të favorshme të motit, trafik relativisht të lehtë dhe rrugë të mirëmbajtura. Një mjet i konsumit, nga ana tjetër, duhet të jetë në gjendje të veprojë edhe në zonat që mund të japin teknologji autonome të lëvizjes së përshtatur për dekada të tëra.
Instagram Banner
Kjo është arsyeja pse kompanitë e teknologjisë së lartë dhe kompanitë auto si Spin-off i Google-it Waymo, filiali i General Motors dhe Ford planifikojnë të përdorin teknologjinë e tyre autonome për shërbime të udhëtimit ose ofrimit të shërbimeve që ka të ngjarë të kufizohen në një ose disa prej qyteteve para se të përfshihet në automjetet e konsumit. Vizioni Urbanetic nuk mund të duket si diçka që do të jetë në rrugë shpejt, por tiparet e tij të propozuara përfaqësojnë hapat e ardhshëm në zhvendosjen e industrisë së transportit drejt autonomisë.
Article Logic
Execution time: 0.0038440227508545