INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Meksikë, brenda hotelit luksoz të Pablo Escobar  [FOTO]

Meksikë, brenda hotelit luksoz të Pablo Escobar [FOTO]

Publikuar më: 11:03 07-05-2019

Me siguri keni dëgjuar për bosin famëkeq Pablo Escobar, për të cilin janë bërë edhe filma. Edhe jeta e tij ka qënë e mbushur me ngjarje të cilat kanë qënë gjithmonë në qendër të medias e pa dyshim edhe mënyra e tij e jetesës.

Këtë herë do të ndalemi tek hoteli luksoz Casa Malca që gjendet në Gjirin e Meksikës, pranë qytetit të Tulumit.

Njëzet e katër dhoma, pishina, restorant dhe plazhe, të gjitha të rrethuara me pemë palme.

Kostoja? Rreth 500 dollarë nata.

Struktura kishte mbetur e papërdorur deri në vitin 2003, kur Lio Malca, një figurë e shquar në tregti në Nju Jork, vendosi të investonte në shtëpinë e Escobarit, duke e kthyer atë në një ndërtesë prestigjioze.

Nëse ju bie rruga vizitojeni ose njihuni përmes këtyre fotove.

 

8.PNG

7.PNG

5.PNG

4.PNG

3.PNG

2.PNG

1.PNG

Article Logic
Execution time: 0.0036690235137939