INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mamaja e Rita Orës ka bërë diçka të mrekullueshme dhe këngëtarja ndihet kaq krenare! [FOTO]

Mamaja e Rita Orës ka bërë diçka të mrekullueshme dhe këngëtarja ndihet kaq krenare! [FOTO]

Publikuar më: 17:45 25-08-2018

Rita Ora nuk mund të ndihej më krenare për mamanë e saj, e pikërisht për këtë i ka dedikuar një postim në Instagram. 

Vera Ora, mamaja e këngëtares shqiptare, është bërë pjesë e fushatës “Bëhu zëri im”, që ka si qëllim të ndihmojë gratë e dhunuara gjatë luftës së fundit në Kosovë.

“Shumë krenare me ty që përdor njohurinë dhe edukimin t’i ndihmosh gratë që kanë qenë viktima të dhunës seksuale në luftë dhe ato që kanë qenë me më pak fat duke mos pasur qasje në këtë kujdes. E mrekullueshme të shohësh gjithë këto gra të mrekullueshme së bashku duke punuar në këtë iniciativë”, shkruan Rita mes tjerash në postimin e bërë në Instagram.

rita_oraaaa.jpg

 

‘Be my voice’- campaign helping survivors of sexual violence in Kosovo lead by Kosova Rehabilitation Centre for Torture Victims (KRCT) ‘Behu zëri im’ - kampanja përmes së cilës synohet përkrahja për të mbijetuarit e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë. Honoured to continue working on Rita Ora’s contribution and involvement in this very important campaign supporting vulnerable women and tackling stigma. Happy to share my mental health knowledge and experience while working with vulnerable women in the UK. This is such an important and sensitive cause! 1.Chablise Stoner,  Policy Adviser  Head of Reconciliation and Integration Team from British Embassy Pristina / Udheheqese e programeve per Pajtim dhe Riintegrim. 2.Feride Rushiti, director of Kosovo Center for Rehabilitation of Torture Victims /Qendra Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT) 3.Sebahate Pacolli Krasniqi Head of the rehabilitation unit at KRCT 4.Erëmirë Berisha, Policy Delivery Assistant , British Embassy Pristina #ritaora #woman #mother #family #stigma #emotional #emotionalpain #vunerablemoments #mentalhealth #help #support #prishtina #kosovo

A post shared by Vera Ora (@veraora) on

Article Logic
Execution time: 0.0032329559326172