INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kylie Jenner është zyrtarisht miliarderja më e re në botë! Nuk do ta besoni se kujt i ka vjedhur fronin… [FOTO]

Kylie Jenner është zyrtarisht miliarderja më e re në botë! Nuk do ta besoni se kujt i ka vjedhur fronin… [FOTO]

Publikuar më: 17:16 05-03-2019

Është moment që ne depresionohemi kur kemi marrë vesh që miliarderja më e re në botë është Kylie Jenner. Po, po e lexuat shumë mirë dhe është vetëm 21 vjeç. Ajo i ka vjedhur fronin në këtë mënyrë themeluesit të Facebook-ut, Mark Zuckerberg. 

Vlen të theksojmë se të gjithë këtë pasuri Kylie e ka arritur vetë nëpërmjet linjës së saj kozmetike ‘Kylie Cosmetics’. Është kompania “Kylie Cosmetics” arsyeja pse më e vogla e familjes Kardashian, jo vetëm është sipërmarrësja më e suksesshme e familjes së saj, por gjithashtu, që prej datës 05.03, miliarderja më e re e planetit. ‘Forbes’ ka vlerësuar se kompania e kozmetikës, e cila është 100% pronë e Kylie-t, ka fituar 274 dollarë vetëm nga shitjet gjatë vitit të kaluar. Gati të gjitha shitjet e ‘Kylie Cosmetics’ vijnë nga llogaritë të rrjetet sociale të Jenner.

kyliejenner_52274978_343928106216838_7146787547803088719_n.jpg

ny-1536693292-ke2erfyo8f-snap-image.jpg

 

Biznesi i miliarderes, i cili u themelua në vitin 2015, numëron një staf prej vetëm 7 punëtorëve me orar të plotë dhe 5 të tjerë me gjysmë orari.

Article Logic
Execution time: 0.0033469200134277