INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kur preket uji ‘ndriçon’, njihuni me fenomenin e lotëve blu [VIDEO]

Kur preket uji ‘ndriçon’, njihuni me fenomenin e lotëve blu [VIDEO]

Publikuar më: 11:40 22-05-2019

Keni dëgjuar ndonjëherë për ujin që ndriçon? Fenomeni njihet ndryshe me emrin ‘ lotët blu’ dhe është i tillë për shkak të prezencës në ujëra të një alge të quajtur Noctiluca scintillans, e përhapur sidomos në zonat bregdetare tropikale dhe subtropikale.

Këto imazhe që shihni në video janë marrë në Fuzhou, një qytet në provincën Fujian të Kinës, me pamje nga deti i Kinës Lindore.

Video tregon disa persona që po shijojnë valët e ndriçuara: kur preket uji duket se sikur ‘ndizet’.

Article Logic
Execution time: 0.0032351016998291