INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kur dashuria ju thërret në SHBA! Këshilla e fundit e Ambasadës amerikane[FOTO]

Kur dashuria ju thërret në SHBA! Këshilla e fundit e Ambasadës amerikane[FOTO]

Publikuar më: 10:50 11-04-2019

Vjen zgjidhja për të gjithë ata djem apo vajza që kanë partnerët në SHBA dhe duan të bashkohen me ta. Ambasada e amerikane në Tiranë ka një dhënë një njoftim të rëndësishëm për procedurat e bashkimit familjar për në SHBA.

Në njoftim theksohet se të interesuarit duhet të dorëzojë peticionin për vizën K-1 pranë USCIS.

"Keni rënë në dashuri dhe jeni fejuar? Nëse i fejuari juaj është qytetar Amerikan, atëherë ai ose ajo duhet të dorëzojë peticionin për vizën K-1 pranë USCIS për ju. Duhen disa muaj për shqyrtimin e peticionit, ndaj aplikoni sa më shpejt! #pyetanën" shkruhet në njoftim.

amb.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0037331581115723