INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kroacia me probleme para finales, Modriç nuk njeh limite

Kroacia me probleme para finales, Modriç nuk njeh limite

Publikuar më: 12:33 14-07-2018

Për pak kohë do të festojë 33-vjetorin e lindjes, por duket se për Luka Modriçin mosha është thjesht një numër. Një muaj më parë luajti finalen e Ligës së Kampionëve me Realin e Madridit, ndërsa nesër do të zbresë në fushën e lojës për finalen e Botërorit. Pa pushuar shumë, iu bashkua kombëtares së tij për të bërë stërvitje në prag të këtij kompeticioni.

Ai nuk ka fizikun e Ronaldos, por di të luajë, di të vrapojë, të pozicionohet, di kur të vendosë të vrapojë dhe kur të pushojë në fushën e lojës.Modriç është shndërruar në një shembull për futbollin dhe futbollistët. Sepse ka edhe më të rinj se ai që nuk vrapojnë dhe kënaqen me pak në fushën e lojës.

Por nëse trupi i Modriçit përballon këtë ngarkesë, të tjerët duket se kanë probleme. Pak orë përpara finales nuk ka lajme aspak të mira për trajnerin Daliç. Pesë prej titullarëve nuk janë stërvitur me pjesën tjetër të skuadrës dhe kanë probleme. Bëhet fjalë për Perisiç, Striniç, Subashiç, Vrsaljko dhe Lovren. Më shqetësuese ishte gjendja për dy të parët.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0089430809020996
    array(1) { ["section"]=> string(61) "kroacia-me-probleme-para-finales-modric-nuk-njeh-limite-65034" }