INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Këto janë shenjat e Horoskopit që kanë çelësin e suksesit…

Këto janë shenjat e Horoskopit që kanë çelësin e suksesit…

Publikuar më: 10:32 14-01-2022

Asgjë nuk është e pamundur!

Personat me shenjën e horoskopit Akrepi janë shumë intensivë dhe jetojnë një jetë të ndezur. Ndodh që kur gjërat nuk shkojnë ashtu siç i kemi planifikuar, lëndohemi.

E nëse kjo e fundit ndodh, duhet të kujtojmë që “Akrepi” është shenja që e merr veten shpejt nga çdo situatë e pakëndshme. Ata janë “luftëtarët” e Zodiakut dhe qëllimi i tyre në jetë është të jenë triumfues në të gjitha fushat e jetës.

Ndryshe cilësohen si të uritur për pushtet, por për t’u ndjerë të lumtur në të gjitha aspektet e jetës, duhet të dinë të vendosin midis dashurisë për pushtet dhe vetë dashurisë në kuptimin e parë.

 

Inteligjenca është një tipar përbërës dhe i rëndësishëm i personalitetit. Ajo na ofron mbrojtje, komfort dhe siguri.

Shenjat më inteligjente për sa i përket inteligjencës analitike dhe asaj precetuese janë:

Analitke – Ujori

Perceptuese – Akrepi (Akrepi është shenja e cila nuk mashtrohet lehtë.)

Por çdo shenjë është inteligjentë në aspekte të ndryshme.

 

Shenjat e zjarrit (Dashi, Luani, Shigjetari) kanë inteligjencë intuitive. Ata shohin mundësit dhe rrezikojnë.

Shenjat e tokës (Demi, Virgjëresha, Bricjapi) kanë inteligjencë praktike, që nga balancimi i parave dhe deri te zgjidhja e problemeve në ambjetin e punës. Këto shenja bëjnë para.

Shenjat e ajrit (Binjakët, Peshorja, Ujori) kanë inteligjencë praktike dhe janë idealist. Këto shenja jan plot ide dhe krijojnë shumë lidhje me njerëzit. Socializimi iu mundëson atyre stimulimin e ideve.

Shenjat e ujit (Gaforrja, Akrepi, Peshqit) kanë inteligjencë perceptuese. Ata arrijnë të kuptojnë motivimin dhe ndjenjat tuaja. Në horoskopin kinez, uji lidhet me inteligjencën. Shenjat e ujit janë të lidhura me të tjerët.

Article Logic
Execution time: 0.0033109188079834