INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ëndrra amerikane? Ja si mund të përfitosh vizë nëse je fejuar me një amerikan

Ëndrra amerikane? Ja si mund të përfitosh vizë nëse je fejuar me një amerikan

Publikuar më: 14:05 01-08-2019

Ambasada Amerikane në Tiranë ka njoftuar rregullat që duhet të ndiqni për të marrë një vizë nëse i dashuri apo e dashura juaj është qytetar-e amerikan.

"Keni rënë në dashuri këtë verë dhe jeni fejuar? Nëse i fejuari juaj është qytetar amerikan, atëherë ai ose ajo duhet të dorëzojë peticionin për vizën K-1 pranë USCIS për ju.

Duhen disa muaj për shqyrtimin e peticionit, ndaj aplikoni sa më shpejt! #pyetanen" shkruan ambasada.

Kjo do të thotë se bëhet fjalë për vizën K-1, për të gjitha rastet kur personi i interesuar është fejuar me një shtetas amerikan.

dddddddd.PNG

Article Logic
Execution time: 0.0032370090484619