INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Keni bërë plane për fundjavë?! Shikoni si do të jetë moti, temperaturat do të pësojnë...

Keni bërë plane për fundjavë?! Shikoni si do të jetë moti, temperaturat do të pësojnë...

Publikuar më: 01:00 29-12-2018

Ditën e shtunë duket se moti do të marrë një kthesë tjetër. Temperaturat do të rriten dhe reshje shiu nuk do të ketë. Ky është parashikimi i motit për ditën e shtunë, i bërë nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit.

Parashikimi i motit për të shtunën:

Reshjet

Të shtunën nuk priten reshje.

Temperaturat

Të shtunën temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 8 / 13 °C

në vendet e ulëta: 2 / 11 °C

në vendet malore: 0 / 7 °C

Era

Të shtunën era pritet të fryjë e lehtë.

Article Logic
Execution time: 0.0031449794769287