INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
KafeIN/ Zhurmat, flet drejtori: Tirana 20% më e zhurmshme se normalja

KafeIN/ Zhurmat, flet drejtori: Tirana 20% më e zhurmshme se normalja

Publikuar më: 15:02 13-11-2018

Edison Konomi, kreu i Agjensisë Kombëtare të mjedisit ishte sot në KafeIN, me Flavion. Ai foli për rezultatet e fundit nga matjet në të gjithë territorin dhe në 15 pika në Tiranë. 

Sipas z. Konomi, ndotja akustike apo zhurma është pasojë kryesisht e numrit të lartë të makinave dhe padisiplinimit të shoferëve.

I ngacmuar nga mesazhet në kohë reale të mbërritura në emision, sigurisht nuk munguan edhe momentet e ilaritetit. Dasmat apo fishekzjarrët e mesnatës për ditëlindje janë një shqetësim konstant për qytetarët.

Z. Konomi i tha Flavios se edhe për pallatet e reja që kanë leje mjedisore apo bizneset e zhurmshme qytetarët, nuk duhet të kenë frikë të ankohen në polici apo në bashki pasi çdo leje biznesi është e shoqëruar me leje mjedisore.

Edison Konomi i bëri gjithashtu të gjithë qytetarëve apel pasi secili prej nesh ka një ndikim të drejtpërdrejtë si në ndotjen akustike apo atë të ajrit.

Për më tepër, mos humbisni intervistën e plotë në këtë link:

 

Article Logic
Execution time: 0.0072958469390869