INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ka shirit të zi në xhudo, por shihni sesi një grua rrëzon Putin në tapet [VIDEO]

Ka shirit të zi në xhudo, por shihni sesi një grua rrëzon Putin në tapet [VIDEO]

Publikuar më: 11:23 16-02-2019

Presidenti Putini është një adhurues i mirënjohur i sporteve luftarake dhe një praktikues i mprehtë i artit luftarak modern, pasi mban gradën e lakmuar të rripit të zi në xhudo, dhe po e rregullonte teknikën e tij me homologët iranianë dhe turq në vendpushimin e Rusisë Jugore.

66-vjeçari nuk ka qenë kurrë një njeri i trembur nga sportet ekstreme, sidomos kur i tregoi të rinjve njohuritë e tij të fituara gjatë një dashurie dhjetëvjeçare me xhudon.

Sidoqoftë, Putini u hodh në tapet nga Beslan Mudranov, i cili fitoi medaljen e artë në peshën 60 kg në Lojërat Olimpike të Rio 2016. Nuk ishte atletizmi dhe forca e kampionit që e goditi Putinin, por një dëmtim gishti që ai pësoi në një hedhje të veçantë.

Presidenti rus Vladimir Putin ishte të enjten në Soçi për të treguar aftësitë e tij të mprehta në spirtin e xhudos. Në këtë seancë të veçantë trajnimi, Putin nuk u përball vetëm me kampionin 32-vjeçar, por edhe 29-vjeçaren Natalia Kuziutina, e cila ka marrë medaljen e bronztë për Rusinë në Lojërat Olimpike.

Edhe vajza në fjalë e hodhi në tapet Presidentin rus, duke pushtuar faqet e para të mediave, pasi të gjithë shkruan se ajo është gruaja e vetme që mposhti Putinin. Ajo që ka garuar në peshën 52kg gjatë të gjithë karrierës së saj, pasi e rrëzoi Putin, u puth nga Presidenti në ballë.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.010883092880249
    array(1) { ["section"]=> string(83) "ka-shirit-te-zi-ne-xhudo-por-shihni-sesi-nje-grua-rrezon-putin-ne-tapet-video-87095" }