INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ja updati qe të gjithë po prisnim nga Facebook

Ja updati qe të gjithë po prisnim nga Facebook

Publikuar më: 10:04 18-12-2018

Facebook njoftoi sot një mori karakteristikash të reja të kamerës për aplikacionin e saj të Messenger. Përveç mbështetjes për videot e Boomerang, ka gjithashtu një mënyrë Selfie që automatikisht fshin sfondin dhe një veçori të shtuar të realitetit që ju lejon të vendosni stickers Messenger në fotot dhe videot tuaja.

Instagram Banner

Këto shtesa të reja do të thotë se Facebook Messenger tani ka pesë mënyra të ndryshme të kamerës - normale, video, tekst, bumerang dhe selfie, vetëm dy muaj pasi Facebook njoftoi një ridizajnim të madh.
Stickers Messenger mund të merren direkt nga biseda dhe duke i shtuar në fotografi.
Megjithëse Facebook ka ofruar efekte të realitetit për një kohë të gjstë , stickers AR janë një përpjekje për të çiftëzuar këto efekte me të njëjtat stickers që aktualisht mund të dërgohen përmes bisedave. Duke shtypur ikonën e kamerës, tani mund ta shtoni si një objekt realiteti të shtuar.

Sipas Facebook, veçoritë e reja të Messenger do të bëhen të disponueshme për shumicën e përdoruesve në nivel global sot dhe do të jenë të disponueshme në aplikacionin e ridizenjuar të Messenger dhe versionin e tij të ri.

©️insmart.al
Article Logic
Execution time: 0.0074448585510254