INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
iOS 12.1 rregullon problemin e madhë të iPhone

iOS 12.1 rregullon problemin e madhë të iPhone

Publikuar më: 10:09 04-10-2018

Përditësimi i sistemit operativ të Apple për pajisjet mobile, iOS 12.1, do të zgjidhë problemin e karikimit të iPhone Xs dhe Xs Max, një problem që disa përdorues janë ankuar në faqen suportuse të faqes Apple.

Disa faqe të specializuara kanë analizuar versionin e dytë beta, dmth jo përfundimtar, të iOS 12.1. Thuhet se do të zgjidhte disa probleme duke përfshirë atë të karikimit. Versioni përfundimtar i iOS 12.1 duhet të vihet në dispozicion të klientëve deri në fund të tetorit.

Instagram Banner

Mosfunksionimi ku nga disa përdorues janë ankuar është përpjekja për të karikuar kur ekrani i iPhone është i fikur.

"Zgjimi" i ekranit, në të vërtetë, bënë telefonin që të njohi saktë fishën.

Article Logic
Execution time: 0.0079061985015869