INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
iPhone Xs Max, ja versioni prej ari për më shumë se 15.000 dollarë. Do e donit?

iPhone Xs Max, ja versioni prej ari për më shumë se 15.000 dollarë. Do e donit?

Publikuar më: 11:17 03-10-2018

iPhone XS i ri dhe XS Max u rrit në titujt, jo vetëm për karakteristikat dhe risive teknologjike në posedim, por edhe për çmimin hyrëse, më e larta ndonjëherë, e cila Apple ka vendosur në treg. iPhone XS fillon me një çmim prej 1,189 € dhe iPhone XS Max prej 1,289 €. Kjo e fundit, megjithatë, duket pothuajse "kikirikë" në krahasim me vlerën e iPhone XS Max bërë nga një kompani ruse, Caviar, i cili vendosi për të mbuluar atë plotësisht me ar.
Caviar, kompani e njohur që në të kaluarën ka prodhuar versione të ndryshme version dhurate të iPhone, ka vendosur që të ofrojë klientëve të saj versione të reja iPhone XS dhe XS Max i cili në krye të gamës projektuar me një shtresë prej ari të çmuar peshon 150 gram që arrin një çmim edhe të barabartë me $ 15,340.
Në këtë rast, iPhone është bërë, siç thuhet nga kompania, me dizajn të njëjtën krijuar nga Apple, por është dekoruar në anën e pasme dhe në korniza me elemente gjeometrike të gatshme për të ri-krijuar letrën M Max. Ky iPhone i ri do të bëhet vetëm një egzemplar që e bën atë patjetër unik në llojin e vet.
Interesante për të zbuluar se si kompania nuk u ndal vetëm për të "pasuruar" iPhone XS XS Max ose vetëm në versionin e tij më të lartë, por vendosi të bëjë smartphonat Apple të veçantë edhe me lloje të ndryshme të qëndisjeve, apo edhe me përfshirjen të ngjyrave të ndryshme, apo edhe më shumë se 400 diamante për një çmim prej 9,890 $.

Instagram Banner


Nuk është hera e parë, siç është përmendur, se kompania Caviar bën devijime të veta për smartphonët e Apple. Ajo kishte ndodhur disa kohë më parë me zbukurimin e presidentit rus Vladimir Putin. Në rrjetet sociale ndërkohë janë vendosur baste se kush do të jetë i pasuri fatlum i cili do të arrijë të vendosi duart në iPhonin më të shtrenjtë të të gjitha kohërave.

Article Logic
Execution time: 0.0060951709747314