INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Instagram  sjell opsionin e ri të shumë pritur

Instagram sjell opsionin e ri të shumë pritur

Publikuar më: 12:32 06-11-2018

Instagram duket se po punon për një version të ri për Stories që bazohet tek shkolla, që vetëm do të përmbajë përmbajtje nga një grup nxënës të një shkolle të caktuar.

Kodi për Tregimet e Shkencave u vëzhgua për herë të parë nga Manchun Wong, dhe detajon disa tipare. Vetëm njerëzit brenda komunitetit të shkollës do të ishin në gjendje të kontribuonin dhe të shihnin Storin e tyre të Shkollës. Gjithashtu, do të moderoheshin dhe do të rishikoheshin për të siguruar që komuniteti të ishte i sigurt. Instagram deri tani akoma nuk ka reaguar dhe nuk pranoi të komentojë. Ideja e tregimeve specifike për shkollën ndërtohet nga iniciativa të tjera të bazuara në shkolla qe Instagram i ka testuar me pare.Këtë verë, kompania testoi një opsion të grupeve për studentët e regjistruar aktualisht në kolegj. Përdoruesit e ftuar në një grup të kesaj shkolle në Instagram mund t'i shikojnë tregimet publike të anëtarëve të grupit dhe t'i dërgojnë mesazhe nga listat e komunitetit. Snapchat në mënyrë të ngjashme eksperimentoi me kete në vitin 2015 me një opsion të shkurtër të quajtur "Kampusi ynë i stories".
Për shkak se ka kodin aktualisht në aplikacion nuk nënkupton domosdoshmërisht që po vjen ose po testohet, por e dime te sigurt se është ndërtuar nga vetë Instagram.

©️insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0031778812408447