INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Instagram sjell opsionin e ri që të gjithë po prisnim

Instagram sjell opsionin e ri që të gjithë po prisnim

Publikuar më: 17:44 10-01-2019

Instagram po shton aftësinë për t'ju lejuar të publikoni një post në llogari të shumëfishta në të njëjtën kohë. Ky funksion do të jetë i disponueshëm për të gjithë përdoruesit e iOS, por nuk ka asnjë te re nëse ose kur do të vijë në Android.

Instagram Banner

Kur opsioni do të  bëhet i disponueshëm për ju, do të shfaqet kur do të ndani një post të ri. Nën opsionet për të etiketuar njerëzit dhe për të shënuar vendndodhjen tënde duhet të keni dhe  "Postoni në llogaritë e tjera", gjë që do t'ju lejojë të ndryshoni vendin ku do të dëshironi të publikoni postimin. Kjo mund të jetë një kursyes i kohës për shumë njerëz që kanë llogari të shumëfishta biznesi ose ndërmarrje me llogari të tjera. Është gjithashtu popullor të ketë më shumë se një llogari personale, kështu që kjo mund të jetë e dobishme jashtë sferës së biznesit.

Instagram nuk ka dhënë një afat kohor për kur do të përfundojë rollout i  iOS, por disa përdorues duhet ta shohin atë si një opsion të ri .

Article Logic
Execution time: 0.0032870769500732