INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Imagjinoni të komandoni një pajisje vetëm me sy. HTC e bën këtë realitet

Imagjinoni të komandoni një pajisje vetëm me sy. HTC e bën këtë realitet

Publikuar më: 10:45 10-01-2019
Ndërsa Facebook dhe Oculus janë duke shkuar pas klientëve të rregullt me ​​Oculus Go dhe Oculus Quest, HTC Vive duket se po shkon në drejtimin e kundërt duke u përpjekur të shtyjë përvojat VR edhe më tej me Vive Pro Eye të ri. Bazuar në Vive Pro aktual, Vive Pro Eye shkon një hap më tej duke shtuar “built in eye” në VR. Ky funksion për të rregulluar cilat pjesë të një skene virtuale marrin përparësi kur përpunojnë grafikën. Për shkak se kufjet e dinë se ku po shikoni, mund të kaloni një pjesë më të madhe të performancës së kompjuterit, duke bërë atë që shihni në këtë moment, ndërsa formoni numrin e imazheve të tjera në vizionin tuaj. Jo vetëm që kjo zvogëlon kërkesat e përgjithshme grafike të nevojshme për të drejtuar aplikacionet VR, por gjithashtu u lejon zhvilluesve të rrisin besnikërinë e asaj që është në fokus.
Instagram Banner
Ju mund të shihni syrin e Vive Pro Eye të lidhur në mes dy lenteve të kufjes. Së dyti, duke inkorporuar ndjekjen e syve në kufje, shumë eksperienca si loja MLB Home Run Derby VR nuk kërkojnë kontrolle shtesë për të lundruar gjëra si menutë ose vendosje. Ju thjesht mund të shikoni në një opsion dhe një kursori teknikisht shfaqet sikur kufjet të dinë se çfarë po mendoni.
Article Logic
Execution time: 0.0025629997253418