INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Redmi Note 7 smartphoni më i lirë për vetëm 150$ nga Xiaomi

Redmi Note 7 smartphoni më i lirë për vetëm 150$ nga Xiaomi

Publikuar më: 17:48 10-01-2019

Në fund të vitit të kaluar, presidenti i Xiaomit, Lin Bin prezantoi një telefon të ardhshëm me një kamera 48 megapikselë dhe sot kompania e ka zbuluar atë në mënyrë të plotë. Megjithë spekulimin kryesor të titullit, doli të jetë një produkt nën markën hyrëse Redmi të quajtur Redmi Note 7.

Dizajn-i smart, duket shumë i ngjashëm me Mi Play  l dhe me kosto të ulët të Xiaomi, i lançuar disa javë më parë, me një vijë rrethore të ekranit, një sensorë të gjurmëve ne pjesen e  pasme,sensor të imazhit me 48 megapikselë dhe një lente f / 1.8, tjetri prej të cilave është 5 megapikselë dhe përdoret për efekt 3D.

 Redmi Note 7 ka një ekran 6,3-inç 19,5: 9 1080p, një procesor Snapdragon 660, një kamera selfie 13 megapikselë, një bateri 4,000mAh, USB-C dhe një plug in me kufje.

Instagram Banner

Redmi Note 7 kushton $ 150  për një model me 3GB RAM dhe 32GB hapësirë ​​ruajtëse, duke u rritur në  $ 200  për 6GB / 64GB.  

Note Redmi 7 do të jetë i disponueshëm në Kinë, por duhet të lançohet edhe në Indi dhe në rajonet e tjera të zakonshme të Xiaomit.

Article Logic
Execution time: 0.0035228729248047