INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
HOROSKOPI DITOR sipas Paolo Fox! Mësoni me DETAJE si do jetë kjo ditë për 12 shenjat e ZODIAKUT

HOROSKOPI DITOR sipas Paolo Fox! Mësoni me DETAJE si do jetë kjo ditë për 12 shenjat e ZODIAKUT

Publikuar më: 10:29 13-01-2022

DASHI

Në këto 24 orë keni forcë të madhe për shkak të pranisë së Hënës dhe Merkurit të favorshëm. Nuk është ende koha më e mirë e vitit, e cila do të jetë në muajin mars, por nuk duhet të prisni gjithçka menjëherë. Ju jeni duke hyrë në një rrugë rikuperimi që do të jetë e rëndësishme. Sa më shumë i afroheni gjysmës së dytë të 2022, aq më të mëdha janë shanset për të pasur një konfirmim të bukur. Marsi po duket mirë këtë të enjte. Në dashuri ka ende një distancë. Edhe nëse keni një histori, ndoshta nuk keni pranë vetes personin që dëshironi dhe për këtë arsye nuk jeni plotësisht të kënaqur.

DEMI

Shumë prej jush e kanë nisur muajin janar në mënyrë shumë konfuze, ndaj duhet të harroni atë që ndodhi gjatë javës së kaluar. Këto ditë mund të ketë një mëdyshje, ose një situatë lodhjeje të lehtë për t’u kapërcyer. Venusi u jep dorë ndjenjave dhe gjithashtu ju lejon të rikuperoni emocione të rëndësishme. Në këtë fazë favorizohen histori të reja, por ka edhe nga ata që ende mendojnë për të shkuarën dhe ndoshta nuk mund të harrojnë një person. Megjithatë pasioni nuk do të mungojë në këto ditë dhe shumë do ia dalin mirë edhe në punë.

BINJAKET

Ju keni Hënën në shenjën tuaj këtë të enjte, kështu që mund të keni edhe më shumë energji, së bashku me një dëshirë të caktuar për shpërqendrim. Në përgjithësi, kur keni shumë mendime në mendjen tuaj, ju prireni ta zhvendosni vëmendjen në gjëra të tjera. Marsi është në opozitë, ndaj duhet pak durim në marrëdhëniet me personat e shenjave të zodiakut, Shigjetar dhe Peshqit. Gjatë fundjavës mund të ketë pak acarim, përpiquni të qëndroni të qetë dhe të mos stresoheni.

GAFORRJA

Sipas parashikimeve të Paolo Fox, javën e keni nisur në mënyrë paksa konfuze, por më pas dalëngadalë do të arrini të rikuperoheni. Më pas yjet do të fillojnë të jenë të favorshëm nga mesi i shkurtit, por veçanërisht nga marsi. Prandaj jeni duke përjetuar një fazë karikimi, e cila do të jetë shumë e dobishme, veçanërisht në të ardhmen. Tani për tani po bëni disa gjëra të rëndësishme në lidhje me qëllimet që duhen arritur së shpejti. Ndonjëherë jeni të zhgënjyer nga marrëdhëniet me të tjerët, për shkak të Venusit dhe Diellit në një aspekt disi kritik.

LUANI

Ju keni përballë Saturnin, por jeni ende gati për të fituar një sfidë të madhe. Shumë në këtë periudhë do të duhet të punojnë shumë për të dalë në pah dhe gjithashtu për të gjetur zgjidhje të përshtatshme për problemet e tyre. Marsi ndihmon veçanërisht ata që synojnë të kryejnë një aktivitet të ri, ose ata që janë gati të fillojnë një detyrë të re. Në këto ditë do e përjetoni jetën familjare në një mënyrë mjaft intensive. Po përpiqeni të rivendosni njëfarë stabiliteti në çift. Në vendin e punës keni një gamë të gjerë zgjedhjesh, shumë gjëra që do të bëni do të jenë të suksesshme, kështu që perspektivat janë të shkëlqyera.

VIRGJERESHA

Rritja juaj vazhdon edhe këtë të enjte. Gjërat që po bëni tani janë për shkak të ndjenjës së detyrës ose për të mbajtur një promovim, por ju e dini që nuk do të dëshironi më të jeni në kushte të caktuara. Kështu që në muajin mars ndoshta do të bëni disa ndryshime të rëndësishme në jetën tuaj. Pamja e yjeve ndihmon gjithashtu njerëzit që synojnë të zgjidhin një problem të vogël personal, në lidhje me familjen ose shtëpinë. Afërdita është në aspektin pozitiv, ndaj favorizohet dashuria. Nëse ka pasur ndonjë mbyllje, mund të zgjidhni dy rrugë: ose përpiquni të rikuperoni, ose vendosni të vazhdoni përpara.

PESHORJA

Këto janë ditë të veçanta: në disa momente keni përshtypjen se keni dalë nga një situatë e pakëndshme, në disa të tjera duket se jeni ende në të. Nëse ka ndonjë mosmarrëveshje personale apo familjare, duhet të përpiqeni t’i zgjidhni deri të premten, sepse e shtuna dhe e diela do të jenë dy ditë disi të ngatërruara, në të cilat do të keni mundësi të kombinoni shumë pak. Duhet të prisni që të kalojë kjo fazë e parë e vitit 2022. Në muajt janar dhe shkurt nuk do të jetë e lehtë të bëni disa zgjedhje.

AKREPI

Sipas parashikimeve të Paolo Fox, ju mund të fitoni një sfidë të bukur në fundjavë. Nëse kjo sfidë ka të bëjë me dashurinë do të jetë edhe më mirë. Mund të keni marrëdhënie të mira me shenjat e Shigjetarit dhe Bricjapit. Është shumë e rëndësishme për ju që të keni pranë jush një person pozitiv dhe dinamik. Nga natyra keni energji të mirë dhe shpesh fokusoheni në detaje, por duhet të përpiqeni të përmirësoni edhe gjërat që nuk funksionojnë. Edhe në dashuri duhet të jeni pak më optimistë.

SHIGJETARI

Hëna do të jetë kundër në këto 24 orë, por pavarësisht kësaj ju do të jeni në gjendje të jepni forcë të madhe për të gjithë njerëzit që janë pranë jush. Mund të ndodhë që në mëngjes të zgjoheni paksa të përgjumur, por më pas të rikuperoheni. Keni shumë gjëra për të bërë nga e enjtja deri të dielën, ndoshta shumë. Ju gjithashtu duhet të përpiqeni të rizbuloni pak ndjenjën e dashurisë dhe familjes në këto orë. Në këtë fazë, marrëdhëniet miqësore dhe sentimentale janë të favorizuara ndaj atyre të punës. Një njohje e re mund të kthehet edhe në diçka më të bukur.

BRICJAPI

48 orë po vijnë për të reflektuar. Të enjten dhe të premten mund të arrini gjithashtu të përcaktoni më mirë disa gjëra që ju interesojnë shumë. Nëse ka pasur ndonjë problem personal apo familjar, duhet të përpiqeni të lëvizni dhe të veproni tani, sepse më pas fundjava do të jetë paksa e qetë, siç ndodhi tashmë javën e kaluar. Ndoshta jeni shumë të stresuar gjatë javës dhe kur të vijë e shtuna duhet të pushoni. Kalimi i Mërkurit këto ditë sjell avantazhe në vendin e punës. Fitimet gjithashtu mund të kthehen, pas një periudhe disi negative në këtë kuptim.

UJORI

Këto ditë keni nevojë për pak qetësi. Nuk ju pëlqejnë aspak imponimet dhe as situatat që nuk kanë rrugëdalje. Nëse keni filluar kohët e fundit një punë, ose nëse keni një aktivitet që është shumë mbytës, keni nevojë për pak hapësirë ​​dhe qetësi për t’u shfaqur. Nëse keni një marrëdhënie romantike që bazohet në xhelozi, mund të zemëroheni gjithashtu. Mundohuni të rizbuloni tolerancën tuaj të madhe, do të jetë gjithashtu e dobishme për zgjidhjen e ndonjë problemi personal.

PESHQIT

Sipas parashikimeve të Paolo Fox, hëna e shtrembër mund të sjellë disa dyshime personale apo biznesi. Në këtë pjesë qendrore të javës duhet të përpiqeni të bëni diçka për të rizbuluar pak qetësi. Ditët e së enjtes dhe të premtes mund të sjellin edhe disa bezdi të vogla, por më pas në fundjavë do të mund të rikuperoni. Prandaj shtyjini disa zgjedhje gjatë fundjavës. Në dashuri, nëse keni në krah personin e duhur, mund të merrni disa vendime të rëndësishme.

Article Logic
Execution time: 0.003835916519165