INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ana e errët e zodiakut/ Çfarë duhet të keni kujdes gjatë vitit 2022

Ana e errët e zodiakut/ Çfarë duhet të keni kujdes gjatë vitit 2022

Publikuar më: 18:29 13-01-2022

Secili prej nesh ka anën tonë të errët, të cilën përpiqemi ta fshehim me kujdes, por që herë pas here sërish del në sipërfaqe.

Këtu janë anët e errëta të shenjave të zodiakut dhe çfarë thonë astrologët – si në vitin 2022 mund të shtypim impulset e tyre dhe të jemi më të mirë ndaj vetes dhe të tjerëve.

Dashi
Ju drejtoheni nga një shpirt i fortë konkurrues. Ju gjithmonë dëshironi të jeni i pari, edhe nëse kjo do të thotë se duhet të bëni gjënë e gabuar. Nga ana tjetër, nëse dikush përpiqet t’ju anashkalojë, ju e perceptoni atë si një fyerje personale dhe filloni ta urreni për këtë. Në vitin 2022, përpiquni të mësoni se si të punoni në një ekip.

Demi
Përfaqësuesit e kësaj shenje e duan paranë dhe konsiderohen si njerëzit më materialë nga të gjitha shenjat, si dhe votojnë për perfeksionistë të mëdhenj. Në përpjekje për t’u dukur perfekte, femrat Demi mund të kalojnë shumë kohë para pasqyrave. Ato mendojnë se është krejtësisht normale që të shpenzojnë shuma të mëdha parash për veshje dhe kozmetikë.

 

Binjakë
Ju i shikoni njerëzit me sytë e kritikëve. Shpesh nuk e kuptoni se komentet tuaja të ashpra mund të lëndojnë dikë. Fjalët harrohen, por gjurmët mbeten ende. Nëse dëshironi të ruani marrëdhënie të ngushta me miqtë dhe familjen në vitin 2022, jini më të përmbajtur dhe tolerantë. Nuk duhet të kritikoni gjithçka.

Gaforrja
Përfaqësuesit e kësaj shenje shpesh i shohin gjërat në mënyrë negative dhe pesimiste. Ato janë gjithashtu shumë të ndjeshëm – edhe problemi më i vogël mund t’i largojë ato nga ekuilibri. Nëse dëshironi një 2022 të qetë, përpiquni ta shikoni botën nga një kënd tjetër. Nëse është e nevojshme, miqtë do t’ju ndihmojnë gjithmonë.

Luani
Luanët në përgjithësi janë njerëz simpatikë dhe të kujdesshëm, por ndonjëherë ata e përqendrojnë dashurinë e tyre tek vetja. Ata kanë nevojë për vëmendje dhe do të bëjnë të pamundurën për t’u dalluar. Në vitin 2022, duhet t’u drejtoheni më shumë të tjerëve dhe t’i ndihmoni ata. Kjo do t’ju japë paqe dhe respekt.

Virgjëresha
Ju prisni që të tjerët të bëjnë atë që duan. Dhe nëse kjo nuk ndodh, zemërohu menjëherë. Nëse mendimi i dikujt tjetër nuk përputhet me tuajin, atëherë ju e konsideroni atë të gabuar. Nga jashtë tregoni vetëbesim në kufi me arrogancën, edhe pse nga brenda nuk jeni aq të sigurt. Nëse në vitin 2022 nuk filloni të merrni parasysh mendimet e njerëzve të tjerë dhe nuk pranoni ndihmën e miqve, atëherë do të mbeteni vetëm në zgjidhjen e problemeve tuaja.

Peshorja
Peshorja ka tendencë të zgjedhë për vete partnerët e gabuar të jetës. Dhe kur shohin që lidhja nuk po funksionon, u mungon guximi për t’u larguar. Për më tepër, Peshorja është një konkurrent i denjë i Virgjëreshës në luftën për statusin e përtacisë më të madhe të Zodiakut. Mundohuni të vendosni veten në radhë të parë dhe të rregulloni gjërat në jetën tuaj personale këtë vit. Gjeni një partner që ju vlerëson.

 

Akrepi
Ju keni gjithë kohën në botë, por dëshironi që gjithçka të jetë perfekte, kështu që gjithmonë kërkoni të metat në gjithçka dhe në këdo. Ju nuk e toleroni zemërimin dhe vrazhdësinë. Ju gjithashtu pëlqen të keni kontroll, kështu që ju e dini se si ta rregulloni në mënyrë të përsosur sulmin. Nëse deri në fund të vitit nuk dëshironi të kaloni në një gjendje lodhjeje të plotë fizike dhe mendore, në vitin 2022 këshillohet të planifikoni detyra mes kolegëve në punë dhe me partnerin në shtëpi.

Shigjetari
Asgjë nuk është më e rëndësishme për ju sesa dëshirat tuaja. Ju dëshironi që gjithçka të jetë sipas jush, ndonjëherë edhe me çmimin e mirëqenies së të tjerëve, sepse vuajtja e tyre nuk është problemi juaj. Nëse dikush ju pengon, ju mund ta rrëzoni atë. Dhe nuk ju intereson se çfarë mendojnë të tjerët për ju. Këtë vit ju këshillojmë që të filloni të kujdeseni për dëshirat e të tjerëve. Kjo do ta bëjë jetën tuaj më të qetë dhe më të mirë. Për më tepër, miqtë tuaj do të jenë gjithmonë në anën tuaj.

 

Bricjapi
Bricjapët nuk kanë sens humori, dhe gjithashtu janë jashtëzakonisht të pakënaqur me paaftësinë e tyre për të dashuruar ose për t’u dashuruar. Të gjitha mendimet tuaja janë të përqendruara në zhvillimin e strategjive të biznesit. Ambicia dhe këmbëngulja e pamëshirshme ju lejojnë të fitoni fuqinë që dëshironi. Por kini kujdes, Bricjapët priren të kthehen menjëherë në tiranë kur arrijnë majën.

Ujori
Ju besoni në epërsinë tuaj ndaj njerëzve të tjerë dhe mendoni se pak mund t’ju krahasojnë. Ju punoni shumë për të realizuar jetën tuaj të ëndrrave. Jeni të gatshëm të sakrifikoni shumë për këtë, duke përfshirë marrëdhëniet me miqtë. Por sapo të merrni atë që dëshironi, jeta juaj bëhet e mërzitshme. 2022 do të jetë një vit tundimi në të gjitha sferat e jetës, ndaj nuk do të mërziteni patjetër.

 

Peshku
Dhjetëra njerëz kontradiktore jetojnë në ju, kështu që ndonjëherë jeni një hap më afër kolapsit që po përpiqeni t’i fshihni të tjerëve. Vetëm ju e dini se sa konflikte po ndodhin aktualisht në kokën tuaj. Ndërsa shmangni të menduarit për një temë që ju shqetëson, në vitin 2022 duhet të flisni me dikë, ta ndani problemin me një person tjetër. Kush e di, ju mund të jeni në gjendje të gjeni një zgjidhje së bashku.

Article Logic
Execution time: 0.0055930614471436