INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
HOROSKOPI DITOR sipas Paolo Fox, mësoni me DETAJE çfarë do të ndodhë me 12 shenjat e HOROSKOPIT!

HOROSKOPI DITOR sipas Paolo Fox, mësoni me DETAJE çfarë do të ndodhë me 12 shenjat e HOROSKOPIT!

Publikuar më: 09:32 07-01-2020

DASHI

Tani për tani ju keni një dëshirë të fortë për ndryshime. Mund të ndodhë që ju të dëshironi të shoqëroheni me njerëz të ndryshëm ose të ndryshoni grup pune. Kjo nuk do të thotë që do të duhet të lini mënjanë gjithçka që keni bërë në të kaluarën, por gjithashtu mund të vendosni të bëni një ndryshim të rëndësishëm, edhe për të provuar të bëni disa hapa përpara. Për ata që dëshirojnë të martohen ose të shkojnë për të jetuar së bashku, do të jetë më mirë të presin pranverën.

DEMI

Kalimi i Uranit në shenjën tuaj do të sjellë një farë vështirësie në jetën tuaj. Tani nuk jeni më të gatshëm të pranoni situata që nuk kanë shkuar mirë deri para disa ditësh. Tani ju jeni më kërkues dhe nuk pranoni më mediokritetin. Tani po përpiqeni të gjeni të vërtetën dhe qartësinë duke mos pranuar më situata paqartësie dhe dyshimi. Ky qëndrim i ri ndaj jetës do t’ju bëjë të pastroheni, duke krijuar ekuilibër më të madh në ekzistencën tuaj.

BINJAKET

Ata që kanë përjetuar një krizë financiare në vitin 2019, tani do të duhet të përpiqen të bëjnë mirë që të mos bien përsëri në gabimet e vjetra të së kaluarës. Sidomos në planin afatgjatë, perspektivat tuaja për rikuperim janë shumë të mira dhe do t’ju lejojnë të ekuilibroni llogaritë, edhe nëse do t’ju duhet durim dhe metodikë. Nëse e dini se si të luftoni, duke mbrojtur mirë interesat tuaja, deri në fund të vitit mund të merrni një kënaqësi të mirë. Që nga prilli mund të shihni rezultatet e para.

GAFORRJA

Të jeni gjithmonë nën presion, të duhet të luftoni për të ecur përpara dhe për të kapërcyer pengesat është një burim stresi të madh për ju. Kjo nuk do të thotë që horoskopi juaj është negativ, aspak. Eshtë pikërisht përmes këtyre betejave të përditshme që më në fund mund të arrini atë që dëshironi. Në këtë fazë të jetës suaj, askush nuk ju jep asgjë. Por nëse doni të luftoni, asgjë nuk do të mbyllet për ju. Fakti i kthimit në shtëpi të lodhur dhe nervozë gjithashtu rrezikon të ndikojnë në marrëdhënien tuaj si çift: do të duhet të siguroheni që kjo të mos ndodhë.

LUANI

Në përgjithësi, edhe nëse jeni të lodhur, nuk e pranoni kurrë këtë. Jeni gjithnjë të tunduar nga dëshira për t’u shfaqur gjithmonë të fortë, por këtë të martë do të duhet të pranoni dobësitë tuaja dhe të pranoni që nuk jeni në gjendje të bëni gjithçka. Ekziston një acarim i fortë edhe tek ju, sepse përreth jush nuk shihni siguri të mëdha dhe ju po vini gjithçka në diskutim. Në këtë fazë të jetës tuaj, ndoshta do të jetë më mirë të bëni një analizë të kujdesshme të asaj që meriton të kryhet dhe asaj që duhet lënë.

VIRGJERESHA

Nuk do të jenë të paktë të lindurit në shenjën e Virgjëreshës, që në këto ditë do të vendosin të marrin masa dhe të largojnë të gjitha situatat dhe njerëzit që janë një burim stresi për ta. E gjithë kjo do të favorizojë atë fazë të rritjes që ju pret nga shkurti deri në prill dhe që do t’ju lejojë të përparoni dhe afirmoheni në fusha të ndryshme të jetës tuaj. Në 48 orët e ardhshme, megjithatë, do të duhet t’i lejoni vetes një pushim të vogël, sepse mund të shfaqet pakëz lodhje.

PESHORJA

Shumë prej jush janë zhytur në një fazë të një kaosi të madh të brendshëm nga i cili nuk është e lehtë të dilni. Ju nuk do të duhet të përpiqeni të bëni gjëra që nuk ju frymëzojnë dhe që nuk ndiheni mirë kur i bëni. Në familje dhe në punë ka çështje të paqarta që po ju gërryejnë shpirtin. Dhe atëherë duhet të pyesni veten se çfarë është më e mira për ju, çfarë të vazhdoni dhe çfarë të lini mënjanë. Deri në pranverë do të duhet të bëni ndryshime në lidhje me punën tuaj. Në këtë moment është e nevojshme të sqaroheni dhe të shikoni brenda vetes.

AKREPI

Ju keni lënë pas dore aspektin fizik kohët e fundit dhe kjo nuk ju ka ndihmuar aspak. Pushimet tani kanë mbaruar dhe mbase ka ardhur koha të bëjbënimë më shumë aktivitete fizike dhe të kujdeseni për të ushqyerit. Hëna disonante e ditëve të fundit të dhjetorit ka krijuar disa dhimbje koke, të cilat akoma po zvarriten. Mund të ketë pasur edhe disa probleme fizike që keni mbartur që nga fillimi i kësaj periudhe festash. Megjithatë, nuk është e thënë që dita nuk do të përfundojë mirë.

SHIGJETARI

Ju keni një dëshirë të madhe për kreativitet, por ajo që bëni nuk vlerësohet gjithmonë si duhet. Për këtë arsye, mund të shfaqet pak lodhje dhe nervozizëm, por nuk do të keni nevojë të vetëqortoheni. Deri të mërkurën, këshillat e yjeve janë që të mos e teproni dhe t’i jepni vetes një pushim. Në 48 orët e ardhshme mund të ketë një person i cili do të përpiqet të ju dobësojë dhe kjo mund t’ju bëjë nervozë. Mundohuni të mos bini në grackën e tyre.

BRICJAPI

Ju po rifitoni vetëbesimin tuaj, edhe pse duhet thënë se në ditët në vijim mund të ndjeheni të lodhur dhe të përgjumur. Ndoshta ju keni bërë shumë punë në këto festa dhe tani po paguani haraçin. Shumë varet edhe nga njerëzit me të cilët takoheni. Ndoshta do të ishte më mirë të largoni tipat e bezdisshëm dhe njerëzit që kërkojnë shumë nga ju.

UJORI

Venusi në shenjë do t’ju shtyjë që të bëni një hap të madh në të ardhmen. Në pranverë, mes të tjerave, Saturni do t’ju japë një dorë të madhe dhe do të korrigjojë kursin nëse keni marrë drejtimin e gabuar. Ju gjithashtu do të duhet të përpiqeni të bëni disa zgjedhje të rëndësishme për të ardhmen. Prania e Venusit do t’ju garantojë disa emocione më shumë për të jetuar dhe kjo do t’ju lejojë të përmirësoni marrëdhënien tuaj si çift ose të takoni ndonjë person me të vërtetë interesant.

PESHQIT

Hëna disonante nuk do të jetë në gjendje të heqë prej jush energjinë që po ju përhapet në këto ditë. Hëna mund t’ju shkaktojë ndonjë kontrast ose ndonjë vonesë, por nuk do t’ju bëjë nervozë. Sidomos të enjten dhe të premten, ju mund të përjetoni disa emocione të mira, ose të kapërceni një problem apo edhe të kryeni një projekt që mund të ketë perspektivë të mirë. Java e ardhshme do të jetë plot surpriza të këndshme në lidhje me ndjenjat. / meb.al

Article Logic
Execution time: 0.0097179412841797