INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
HOROSKOPI DITOR sipas Paolo Fox, mësoni me DETAJE çfarë do të ndodhë me 12 shenjat e HOROSKOPIT!

HOROSKOPI DITOR sipas Paolo Fox, mësoni me DETAJE çfarë do të ndodhë me 12 shenjat e HOROSKOPIT!

Publikuar më: 11:00 28-12-2019

DASHI

Më në fund jeni në qendër të vëmendjes, e shtuna dhe e diela janë dy ditë të rëndësishme për ju. Do të duhet të përpiqeni të plotësoni ose në disa raste të rregulloni atë që lindi në muajt e fundit të vitit 2019, dhe më pas në pranverë do të vijë edhe një surprizë. Në vitin 2020 Saturni do të jetë më pak aktiv ndaj jush dhe kjo do të çojë në rishikimin e disa çështjeve ekonomike dhe ligjore.

DEMI

Kjo fundjavë është paksa në rënie për ju. Kujdes nga ndryshimet e temperaturës dhe situatat që mund të krijojnë probleme familjare. Mos u shqetësoni shumë, sidoqoftë, kohërat e errëta nuk po kthehen, në të vërtetë ju mund të shëroheni në këtë periudhë. Në këto 48 orë, megjithatë, diçka mund të mos shkojë si duhet, ose dëshironi të bëni gjëra të ndryshme nga zakonisht. Kini kujdes që të mos grindeni me njerëz që janë qartësisht kundër jush, sepse kjo kërkon pak më shumë durim.

BINJAKET

Ditët e së shtunës dhe të dielës janë interesante për ju që duhet të përpiqeni të harroni punët e vështira të punës dhe t’i jepeni më shumë marrëdhënieve romantike. Mërkuri është kundër, kështu që dashuritë e reja fillojnë ngadalë dhe dikush madje mund të vërë në dyshim mirëbesimin e partnerit. Ju duhet durim, ose thjesht pak më shumë qetësi. Fundjava do të jetë më e mirë se Krishtlindja.

GAFORRJA

Të shtunën dhe të dielën, ju duhet të lidheni me të tjerët në një mënyrë shumë pozitive. Në këto 48 orë Jupiteri dhe Saturni janë kundër, kështu që në këtë moment puna dhe situata profesionale mund të rivihen në lojë, ose ka disa vështirësi për t’u kapërcyer. Megjithatë, viti 2020 ndihmon për të fituar dhe kjo është një gjë pozitive, veçanërisht për ata që ende kanë dyshime për të ardhmen.

LUANI

E shtuna sjell emocione pozitive. Ka diçka më shumë nga këndvështrimi i marrëdhënieve shoqërore dhe takimeve. Hëna kundër të dielën mund të sjellë një provokim shumë të madh. Nëse ka situata për t’u sqaruar këtë fundjavë duhet të keni kujdes sepse nëse zemëroheni mund të shkoni edhe në anën e gabuar.

VIRGJERESHA

Në dashuri jeni gjithmonë shumë dyshues. Ata që janë vetëm duhet të përpiqen të lënë gjërat të kalojnë edhe më shumë. 2020 është një vit që mund të zgjidhë problemet të cilat deri vonë dukeshin të pazgjidhshme. Fundjava ndihmon nga pikëpamja e emocioneve. Kush në Krishtlindje nuk ka pasur ditë shumë pozitive, mund t’i ketë gjatë Vitit të Ri.

PESHORJA

Fundjava është interesante. E shtuna fillon me Hënën dhe Venusin e favorshëm. Nëse gjatë 48 orëve të kaluara ka pasur një problem dashurie ose një distancim, tani mund të rikuperoni. Në vendin e punës, polemikat e forta dhe ndoshta dëshira për t’u larguar nuk mund të përjashtohet. Duhet pak më shumë kurajo që të mund të gjeni edhe në dashuri në fundjavë.

AKREPI

Të shtunën dhe të dielën ju duhet të bëni gjërat me qetësi. Ditët e fundit kanë qenë të rënda për shkak të tensioneve të lindura në familje dhe në dashuri. Ju jeni pak nën presion dhe madje mund të bëni gabim të thoni gjëra që nuk i mendoni vërtet. Këshilla është që gjithçka ta bëni me shumë qetësi, pa e tepruar.

SHIGJETARI

Venusi dhe Hëna janë të favorshme dhe kjo ka një ndikim pozitiv në fundjavë. Ju mund ta hapni veten për argëtim, emocione dhe madje edhe marrëdhëniet më të rëndësishme mund të marrin ritëm. Këto ditë mund të takoni njerëz që ju duan.

BRICJAPI

Në fundjavë doni të hiqni qafe një barrë, mbase edhe thjesht duke folur qartë me një person që ka krijuar kohët e fundit disa probleme. Jupiteri dhe Saturni janë në shenjë pas kaq vitesh dhe përpiqen t’ju bindin t’i bëni gjërat më shpejt. 2020 do të jetë viti i ndryshimeve dhe transformimeve të favorshme.

UJORI

Fundjava ndihmon për të rikuperuar terrenin dhe për të jetuar emocione të sinqerta. Ju duhet qetësi në gjithçka, madje edhe në histori të lindura së fundmi. Një emocion shtesë mund të shfaqet në këto ditë. Në punë duhet të hiqni dorë nga ajo që nuk ju bën të fitoni. Saturni do të jetë në shenjë vitin e ardhshëm, kështu që do të duhet të bëni disa shkurtime.

PESHQIT

Eshtë një ditë interesante kjo e shtunë. Jupiteri dhe Saturni i favorshëm tregojnë mundësinë e fitimit të një sfide të vogël. Janari do të jetë një muaj ideal në dashuri dhe po kështu do të jetë edhe për miqësitë. Ato që lindin tani duken të rëndësishëm dhe do të jenë në gjendje të vazhdojnë mirë edhe në vitin 2020. Ata që kanë mbyllur një histori ose janë sëmurur kohët e fundit, tani kanë më shumë guxim të ecin përpara. / meb.al

Article Logic
Execution time: 0.010053873062134