INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
HOROSKOPI DITOR sipas Paolo Fox, mësoni me DETAJE çfarë do të ndodhë me 12 shenjat e HOROSKOPIT!

HOROSKOPI DITOR sipas Paolo Fox, mësoni me DETAJE çfarë do të ndodhë me 12 shenjat e HOROSKOPIT!

Publikuar më: 09:34 19-12-2019

DASHI

Ju jeni të fortë dhe plot pasion. Dashuroni në një mënyrë të vendosur dhe të fortë sepse jeni të vendosur dhe mbizotërues. Kjo është koha e duhur për të bërë të dashurohen njerëzit që keni pranë. Kjo është koha e duhur për të forcuar besimin në ndjenja. Për horoskopin e së enjtes do të ketë një Venus të bukur, të cilin e prisni prej një kohe të gjatë. Kështu që mund të ketë pajtime në ditët e fundit të dhjetorit.

DEMI

Horoskopi i ditës së enjte 19 dhjetor 2019 tregon që edhe nëse Hëna është në një aspekt interesant, të qënit prapa të gjitha çështjeve që kanë të bëjnë me familjen, nuk është e lehtë, sidomos në funksion të Krishtëlindjes. Pastaj në krahasim me të kaluarën, ju keni një qëndrim më revolucionar, dhe për këtë arsye jo gjithmonë arrini të përshtatni pritshmëritë e të gjithëve. Ju jeni vonë për gjithçka, dhe duhet të fitoni kohën e humbur, dhe për këtë arsye, tani jeni të detyruar të përvishni mëngët. Ju rrezikoni të bëni gjithçka në minutën e fundit, por mos e lini dashurinë në sfond.

BINJAKET

Hëna, së bashku me Mërkurin, mund t’ju bëjnë nervozë. Viti 2020 do të jetë më i lehtë, por ka çështje që ende duhet të zgjidhen. Venusi hyn në shenjën e Ujorit dhe nga data 20 do të ndiheni më pozitivë dhe dëshira për t’u argëtuar gjithashtu do të rritet. Mund të ishte koha e duhur për t’u larguar, për të dalë dhe për t’u argëtuar. Një lëvizje mund t’ju bëjë vetëm mirë dhe t’ju ndihmojë të vazhdoni përpara.

GAFORRJA

Së shpejti Venusi nuk do të jetë më kundër. Ju jeni më të qetë. Sezoni i Krishtlindjes i pëlqen Gaforres dhe ju sjell në humor të mirë sepse ju pëlqen familja dhe atmosfera e ngrohtë e festave ndihmon për t’ju vendosur në një humor të mirë. Krishtlindjet dhe Viti i Ri do të shijohen në maksimum. Relaksohuni dhe përpiquni të lini mënjanë anën tuaj më debatuese. Saturni kundër përfaqëson një luftë të vazhdueshme për t’u realizuar me dikë që është kundër jush, por që largohet vitin tjetër.

LUANI

Për horoskopin e së enjtes 19 dhjetor 2019 ekziston një situatë e rëndësishme me Diellin që është ende në anën tuaj, edhe pse nga 22 dhjetori 2019 do të ndryshojë shenjë. Edhe nëse ekziston diçka që kohët e fundit nuk ka shkuar ashtu siç dëshironi, ju jeni ende shumë pozitivë. Edhe kur gjërat shkojnë keq, mbani një qëndrim optimist. Gjithmonë jepni një imazh të vetes që është shumë i sigurt, dhe kjo nuk lejon të shihni dobësitë e vogla që mund të kenë ndodhur në periudhën e fundit. Mundohuni të tregoheni të vëmendshëm ndaj ndjenjave, sepse pjesa e fundit e dhjetorit vë në diskutim pikërisht marrëdhëniet e dashurisë.

VIRGJERESHA

Venusi është në gjendje të mirë dhe ka perspektivë të mirë për vitin 2020. Ju jeni gjithmonë të mirëorganizuar dhe kur krijoni një ide, ju jeni të zotë në organizimin e vetes dhe vënien në praktikë të saj. Duke pasur afër njerëz krijues, ju lejon të jeni në gjendje të rritni më tej shanset tuaja për sukses. Shoqatat dhe ndërmarrjet favorizohen. Ju do të duhet të keni njerëz krijues përreth, sepse si një shenjë e Tokës ju gjithmonë i keni këmbët tuaja fort në tokë.

PESHORJA

Në 10 ditët e ardhshme do të keni një qëndrim më të disponueshëm. Me të vërtetë do të ketë një aspekt të shkëlqyeshëm të Venusit që do t’ju bëjë edhe më të vëmendshëm ndaj kërkesave dhe nevojave të të tjerëve. Ju jeni shumë të disponueshëm, veçanërisht kur jeni të rinj. Ndërsa me moshën bëheni shumë më të drejtpërdrejtë dhe më të vendosur. Në dashuri tani ia vlen të thoni atë që mendoni.

AKREPI

Shfrytëzoni marrëdhëniet sepse tani nuk keni pse të mërziteni. Në këtë periudhë bashkohuni me familjen, do të ketë shumë njerëz përreth, por prapëseprapë do të keni nevojë të jeni me pak njerëz dhe të përzgjidhni personat që rrini. Horoskopi i së enjtes është me fat dhe mos harroni mundësinë e një goditje të vogël ose të madhe të fatit që do t’ju sjellë përfitime.

SHIGJETARI

Horoskopi sinjalizon se Hëna është në aspekt disonant dhe Mërkuri është në tranzit në shenjë. Eshtë një ditë mjaft e tensionuar, por pavarësisht nga vështirësitë, ata që lindin në këtë shenja arrijnë gjithmonë të mbajnë një qëndrim pozitiv dhe optimist. Shumë njerëz gjithmonë kanë diçka për të bërë, kështu që nëse ka ndonjë vonesë, shfrytëzojeni për të përmbushur disa detyra të vjetra që keni shtyrë. Por, mos shtyni nismat e bukura që mund të ndodhin midis pranverës dhe verës. 2020 do të jetë një vit shumë interesant pikërisht për të konsoliduar ato që janë bërë kohët e fundit. Kufiri i vetëm mund të jetë një pavendosmëri në dashuri. Ndoshta nëse ka çekuilibrime, do të ishte më mirë t’i zgjidhnin ato menjëherë.

BRICJAPI

Horoskopi i së enjtes 19 dhjetor 2019 është me fat, Venusi është në shenjë, edhe pse për një kohë të shkurtër. Nuk ka kufij, mbase përgjegjësia e tepruar dhe dëshira e tepruar për të bërë gjëra mund të shkaktojnë dëme. Ju nuk mund t’i bëni gjërat në mënyrë sipërfaqësore, kështu që tani përpiquni të mbani këtë qëndrim, duke ndjekur një shteg linear në jetën tuaj, pa shkurtesa. Dhe keni ide që mund të rezultojnë fituese në vendin e punës. Dhe flaka e punës mund të rinovohet dhe gjallërohet në këto ditë. Javët e fundit, megjithatë, mund të keni marrë tashmë propozime. Ka një ndryshim të madh, një lajm i mirë që do të vijë në vitin 2020.

UJORI

Jeni të hutuar, por të lumtur. Ju jeni në një fazë të vazhdueshme të teprimit dhe ekzagjerimit. Por kjo situatë e pasigurisë së madhe do të vendoset kur Saturni të hyjë në shenjë dhe ai do ta bëjë shenjën e Ujorit më dinjitoze. Saturni do të jetë efektiv dhe pozitiv për Ujorin. Por ai do të përballet me një Uran disonant që do t’i shtyjë shumë njerëz të ndryshojnë jetën e tyre. Kini kujdes nëse keni një marrëdhënie të gjatë, apo nëse keni bërë të njëjtat gjëra për një kohë të gjatë. Gjithashtu sepse kjo gjendje astrologjike do t’ju shtyjë të çliroheni dhe të ndiqni instinktet tuaja.

PESHQIT

Hëna kundër sot ju bën të acaroheni. Ju keni një mision në jetë: të ndihmoni të tjerët. Kur është fjala për të dhënë këshilla, ju jeni shumë të mirë. Por, më pas, aplikimi i kësaj këshille për veten tuaj është padyshim më i ndërlikuar. Por kjo është një fazë kalimtare, sepse po përgatiteni për një kohë më të mirë. Mos e merrni gjithçka të mirëqenë, sepse dashuria gjithashtu mund të kthehet. Tani do të keni një situatë të rëndësishme me hyrjen e Venusit në shenjë midis janarit dhe shkurtit. / meb.al

Article Logic
Execution time: 0.0096609592437744