INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
HOROSKOPI DITOR sipas PAOLO FOX/ Mësoni me DETAJE ç’do ndodhë me 12 shenjat e ZODIAKUT

HOROSKOPI DITOR sipas PAOLO FOX/ Mësoni me DETAJE ç’do ndodhë me 12 shenjat e ZODIAKUT

Publikuar më: 11:32 06-06-2021

Dashi

Hëna është në shenjën tuaj deri të Dielën dhe do të aktivizojë disonancën Mars-Pluton, që ju shqetëson. Ka nga ata që po shkojnë kundër vullnetit të tyre për të vepruar, ndoshta për të filluar diçka, ose përkundrazi po ju shtyjnë të përfundoni një punë, por në kushte të sikletshme. Çfarëdo që të ndodhë, krijon një klimë negative që nuk ju pëlqen aspak, por që do të përfundojë javën tjetër.

Demi

Disa nga të lindurit e shenjës vazhdojnë në këtë moment të vuajnë nga disonanca midis Saturnit (e kaluara, dëshira për të ruajtur) dhe Uranit e cila ju shtyn të ndryshoni, për të marrë një drejtim tjetër. Dhe meqenëse planetët nuk pajtohen me njëri-tjetrin, ju gjithashtu po luftoni brenda vetes, sidomos këto ditë. Mbajeni, por a është ky qëndrimi i duhur?

Binjakët

Mërkuri është ende në shenjën tuaj, retrograd dhe në disonancë me Neptunin. Ka lindur një situatë që ju e konsideroni iluzive ose të rreme, mendoni se ju thuhen gënjeshtra dhe kjo ndodh në familje ose në një mjedis profesional. Sot do të tundoheni të reagoni sepse padurimi fiton, por nuk do të japë fryte. Përkundrazi, jini diplomatikë me njerëzit e interesuar dhe do të bëhet më mirë.

Gaforrja

Disonanca e Marsit dhe Neptunit është aktive për disa orë dhe do të dyshoni në forcën tuaj, vullnetin tuaj, ose dikush do t’ju bëjë të dyshoni. Në këtë rast, përpiquni ta lini të shkojë, por është e vërtetë që është e komplikuar nëse është një pasiguri që lind nga ju. Ndoshta duhet ta krahasoni veten me atë që i besoni. Mos u mbyllni brenda vetes dhe tërrini pa bërë asgjë.

Luani

Paolo Fox sot sinjalizon që Mërkuri dhe Neptuni janë në disonancë, për fat të mirë Mërkuri është retrograd dhe nëse dyshoni se dikush po ju gënjen, pyesni përsëri veten nëse keni të drejtë. Ekziston rreziku i një gabimi të vlerësimit në këtë situatë. Sidoqoftë, do të zgjasë deri të premten e ardhshme dhe do të kthehet në fillim të Korrikut, ju do të mbeteni në dyshim për atë që ju thuhet, atë që dëgjoni ose lexoni.

Virgjëresha

Do të jeni shumë të ndjeshëm ndaj disonancës midis Merkurit, planetit tuaj udhëheqës dhe Neptunit. Ju dyshoni në qëllimet tuaja, ose ato që janë përcaktuar për ju dhe që duken të paarritshme. Ose janë fjalët që keni dëgjuar që duken false dhe larg realitetit. Problemi është se kjo atmosferë është e qëndrueshme dhe, sipas Mërkurit, gjërat me të vërtetë nuk do të vazhdojnë deri në fillim të korrikut.

Peshorja

Disonanca Mars-Pluton do të përfundojë të Mërkurën e ardhshme. Por mund ta ketë bërë tashmë “punën” e vet për disa, qëllimi është që t’ju bëjë të vini në dyshim aftësitë tuaja, forcën dhe vendosmërinë tuaj. Ju jeni gati të hyni në betejë, por jeni të detyruar të dyshoni tek dikush ose informacioni që dëgjoni ka një efekt disi shqetësues.

Akrepi

Marsi mund të jetë frymëzues dhe nxitës për ju, nëse nuk do të ishte kundër Plutonit. Në realitet ju jeni të palëvizshëm, të gatshëm për të filluar diçka, një biznes të ri për shembull, por duket se ekziston një pengesë, dyshimi se çfarë të bëni ose të mos bëni. Eshtë një moment disi i komplikuar, i cili mund t’ju ​​zemërojë dhe do të ketë pasoja mbi të dashurit tuaj.

Shigjetari

Duke qenë retrograd Mërkuri ka dyshime. Ju dëgjoni ose lexoni gjëra dhe në të vërtetë po ndodh e kundërta. Ju dyshoni se njerëzit po ju thonë gënjeshtra, se ata po përpiqen t’ju detyrojnë të bëni diçka dhe kjo ju bën të doni të luftoni, të keni një përballje sepse urreni të manipuloheni; dhe kjo është ajo që po ndodh.

Bricjapi

Këtë fundjavë, Marsi dhe Plutoni shkaktojnë tension. Ndoshta jeni ballafaquar me një refuzim, dikush është negativ dhe që absolutisht nuk dëgjon atë që dëshironi të thoni. Gjithashtu, kur flisni me ju, keni përshtypjen e veçantë se po ju tregohen histori dhe ky mund të jetë realiteti.

Ujori

Duket se jeni në një planet tjetër. Por është e vërtetë që ju jeni shumë të përqendruar në projektin tuaj, i cili mendoni se nuk po përparon mjaft shpejt, dhe e gjitha për shkak të kontekstit aktual, ose nganjëherë dikujt që shkakton bezdi. Ju mendoni se koha është në anën tuaj, por është e gabuar kjo. Ju jeni gjithmonë shumë të paduruar, por tani padurimi juaj luan kundër jush sepse nuk jeni në kontroll.

Peshqit

Vazhdoni të mërziteni dhe mbi të gjitha jeni shumë të hutuar për shkak të disonancës midis Merkurit dhe Neptunit, i cili do të mbetet aktiv për ca kohë. Në nivelin personal, është e mundur që të keni një problem në shtëpinë tuaj, një çarje që mund të mos rregullohet menjëherë, për shembull. Në fushën socio-profesionale, ju mendoni se dikush po përpiqet t’ju manipulojë.

Article Logic
Execution time: 0.0036101341247559