INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Goditen bandat shqiptare të trafikut ndërkombëtar të drogës, 32 të arrestuar

Goditen bandat shqiptare të trafikut ndërkombëtar të drogës, 32 të arrestuar

Publikuar më: 10:39 22-11-2018

Policia italiane ka goditur grupet kriminale shqiptare duke vënë në pranga mëngjesin e së enjtes 32 persona. Të arrestuarit janë anëtarë të tre organizatave që merren me trafikun e drogës në nivel ndërkombëtar. Agjentët kundër krimit të organizuara dhe ata të Grupit Operativ të Antidrogës të Provincës Provinciale të Gardës së Financave të Breshia janë angazhuar në një operacioni kundër krimit shqiptar. Operacioni i quajtur Boca (operacioni kundër krimit shqiptar në Breshia) përfundon hetimin që ka çuar deri tani në arrestimin e 24 personave të tjerë dhe sekuestrimin e 130 kilogramëve të kokainës, si dhe disa armë zjarri dhe pasuritë e tyre në vlerën e më shumë se 1 milion euro si dhe një shitës makinash.

Article Logic
Execution time: 0.003587007522583