INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Gjendet një zgjidhje për fermerët në Korçë pas protestës së djeshme! Por orari që do tregtojnë është absurd

Gjendet një zgjidhje për fermerët në Korçë pas protestës së djeshme! Por orari që do tregtojnë është absurd

Publikuar më: 09:49 03-09-2019

Një ditë më parë fermerët korçarë që nuk u lejuan të treëtojnë në tregun e qytetit dhe protestuan duke bllokuar rrugët dhe hedhur produktet në tokë. Emërtesa e NIPT-it ishte shkaku që ata nuk u lejuan të hynin në treg edhe pse kishin të paktën 10 vjet që tregtonin në të. Bashkia e Korçës ka marrë një vendim për ta dhe ka caktuar një orar të ri. Fermerët do të lejohen të shesin gjatë natës, duke filluar nga ora 00:00 deri në 08:00 të mëngjesit.
Ndërkohë ata duhet të pajisen edhe me licensë nga bashkia që mund të ushtrojnë aktivitetin tregtar.
Po a do ta pranojnë ata këtë sakrificë dhe të mos bëjnë gjumë natën dhe kush do t’ju blerë në mesnatë mallin? Kjo do të mësohet në orët në vijim.

Article Logic
Execution time: 0.0035281181335449